25.10.2020

Ulica Reja z łącznikiem i rondem do Daszyńskiego. Stanie tu Lidl i pasaż handlowy [zdjęcia]

W ciągu tygodnia-dwóch przy ul. Reja powinny zakończyć się prace drogowe, a w połowie listopada na terenie dawnej kotłowni Szpitala Wojewódzkiego ma ruszyć budowa centrum handlowego.

Poszpitalną nieruchomość o powierzchni dwóch hektarów kilka lat temu kupiła od Urzędu Marszałkowskiego białostocka firma IKP Godlewscy. W Suwałkach zagospodarowała już ona obiekt i teren starej pralni koszarowej przy Jana Pawła II i Podhorskiego. Tam, vis a vis LIDL-a stanęła Biedronka, a w odrestaurowanym, ceglanym obiekcie dawnej pralni funkcjonuje m.in. sklep sieci Neonet.  

Od wiosny tego roku IKP Godlewscy, na własny koszt, buduje nowy układ drogowy, który zostanie skomunikowany z istniejącym. Zostało przebudowane skrzyżowanie ulicy Reja z Lityńskiego wraz z lewoskrętem z ulicy Reja, prawoskrętem z ulicy Reja w kierunku przyszłego centrum handlowego, chodnika i ścieżki rowerowej oraz wiodącym od Reja łącznikiem i rondem do ul. Daszyńskiego. 

- Budowa tego nowego połączenia nie tylko poprawi skomunikowanie i dojazd do działek inwestora, ale również poprawi dojazd mieszkańcom ul. Daszyńskiego do ich mieszkań. Dzięki temu zostanie odciążone następne rondo - ulic Reja, Kowalskiego i Daszyńskiego. Myślę, że ta inwestycja pozytywnie wpłynie na poprawę warunków komunikacyjnych w tej części Suwałk – mówił prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz po podpisaniu umowy z białostocką firmą.

Termin zakończenia prac został wyznaczony na 30 listopada, ale zostanie przyspieszony. 

- Myślę, że uporamy się z robotami i udostępnimy miastu nowy układ drogowy na przełomie października i listopada - mówi Paweł Godlewski z firmy IKP Godlewscy, która odsprzedała już pozostały teren innym, specjalizującym się w handlowych obiektach inwestorom.

Jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów, budowa centrum handlowego przy ul. Reja rozpocznie się jeszcze w listopadzie, a zakończy najprawdopodobniej w przyszłym roku.  

Długo trwały przymiarki dotyczące tego, co ma powstać na terenie po byłej  szpitalnej kotłowni. Był pomysł na stację paliw z restauracją i market spożywczy. Teraz mówi się dwóch obiektach o łącznej powierzchni 5 300 metrów kwadratowych.

Przy ul. Reja zostanie zbudowany drugi w Suwałkach sklep niemieckiej sieci Lidl, pawilon handlowo-usługowy o powierzchni 3 300 m kw. oraz parkingi. 

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4636 4.5538
USD 0.00% 3.6465 3.7201
GBP 0.00% 5.1653 5.2697
CHF 0.00% 4.0335 4.1149
Dodaj nowe ogoszenie