15.05.2023

V Bal Przedsiębiorcy w Suwałkach. Połączyli przyjemne z pożytecznym [zdjęcia]

Ponad 150 osób bawiło się w Centrum Bankietowym Astoria na zorganizowanej przez Izbę Przemysłowo-Gospodarczą w Suwałkach piątej edycji Balu Przedsiębiorcy.

- Cieszę się, że po czteroletniej przerwie, spowodowanej pandemią, wróciliśmy do tradycji i zorganizowaliśmy kolejną imprezę integrującą środowisko przedsiębiorców z Suwałk i Augustowa, bo głównie z tych dwóch miast wywodzą się firmy i instytucje okołobiznesowe, zrzeszone w naszej Izbie – mówi Bogdan Sadowski, prezes IPG. – Jako że Bal miał też charakter dobroczynny, dziękuję wszystkim  za otwarte serca, przychylność i hojność.

Podczas wydarzenia prowadzone były licytacje dzieł sztuki, wśród nich szkice suwalczanki Pauliny Sztabińskiej, absolwentki gdańskiej ASP, pamiątek i gadżetów sportowych, ofiarowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz prywatnych darczyńców, vouchery na usługi, a także prace plastyczne i rękodzieła uczestników i terapeutów działającego już od 10 lat Środowiskowego Domu Samopomocy Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo” w Suwałkach. Stowarzyszenie to opiekuje się młodymi ludźmi z niepełnosprawnością intelektualną, uczęszczającymi do kilku suwalskich placówek. Z darowizn uzyskanych podczas Balu uzbierała się kwota ponad 50 tys. zł, która zostanie przeznaczona na wakacyjny wypoczynek podopiecznych Stowarzyszenia „Aktywni Tak Samo”.

Centrum Bankietowe Astoria zadbało o wyśmienite menu, na czele z pieczonym prosiakiem, osobiście podanym przez suwalskich restauratorów-przedsiębiorców Piotra Bagińskiego i Mariusza Łanczkowskiego, laureatów „Włóczni Jaćwingów”. Nie zabrakło pieczonego bobra, tatara z jelenia, stołów rybnego i wiejskiego, a także bufetu kawowego z pysznym ciastem.

Na parkiet zapraszał balowiczów grający największe taneczne polskie i światowe przeboje olecki zespół Grafit. Najwytrwalsi uczestnicy bawili się do słonecznego świtu.

WD

Fot. Bogusław Andruszkiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.06.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
06.06.2023

Koszenie trawy!!!

06.06.2023

Pomoc kuchenna

Dodaj nowe ogoszenie