Reprezentanci 11 placówek z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rywalizowali w suwalskiej kręgielni MK Bowling w siódmej już edycjo Integracyjnego Turnieju Bowlingowego.
Imprezę pod patronatem prezydenta Suwałk, dofinansowaną z budżetu miasta, organizują Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Uczniowski Klub Sportowy Grom.
W zawodach, które uroczyście otworzyli prezes UKS Grom Urszula Duda, menager MK Bowling Suwałki Adam Legumina oraz jedna z koordynatorek turnieju Magdalena Korlak-Dembowska, uczestniczyło 19 drużyn z Białegostoku, Sokółki, Augustowa, Olecka, Gołdapi oraz Suwałk.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom, medal oraz słodką niespodziankę, a wszystkie placówki - wyjątkowy puchar w kształcie kręgla. W tym turnieju wszyscy są zwycięzcami!
Wyniki:
- w kategorii I (7-11 lat)
I miejsce: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach
II miejsce: Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi
III miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach
- MVP zdobył Kuba Dobuszyński (110pkt)
- w kategorii II (12-17 lat)
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach
II miejsce: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach
- MVP zdobył Wojtek Doszuta (129 pkt)
- w kategorii III (18+)
I miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy Dom Dziennego Pobytu Stowarzyszenia „Aktywni tak samo”
II miejsce: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog”
III miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie
- MVP zdobył Arek Chmielewski (151pkt)
Patrząc na galerię zdjęć widać, że zawodnicy świetnie się bawili, integrowali oraz rywalizowali w duchu „fair play”. Już po raz kolejny okazuje się, że gra w kręgle dla osób z różnymi niepełnosprawnościami jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego oraz rozwijania umiejętności sportowych, społecznych oraz emocjonalnych.
Dziękujemy naszym partnerom, MK Bowling w Suwałkach za wsparcie przy organizacji wydarzenia oraz firmom: Malow i Elektromil za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy ”Prolog” za przygotowanie słodkiego poczęstunku. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy medyczni z Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.
Zwycięzcami zostali:
w kategorii I (7-11 lat)
I miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Białymstoku
II miejsce: Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi
III miejsce: Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” w Suwałkach
w kategorii II (12-17 lat)
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach
II miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Białymstoku
III miejsce: Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi
w kategorii osób dorosłych:
I miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Giżycku
II miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy Stowarzyszenia “Aktywni tak samo”
III miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy przy MOPR w Suwałkach
W każdej z kategorii został wybrany i nagrodzony najlepszy zawodnik (MVP).
Źródło: NTSP Bajka / UKS Grom

.jpg)






