27.09.2023

W drodze po wiedzę i kwalifikacje

Wybór drogi zawodowej nie jest łatwy. Musisz uwzględnić nie tylko swoje predyspozycje, ale i wymagania rynku pracy. Często absolwenci mają trudności ze znalezieniem pracy, ponieważ kierunek wyuczony na studiach jest mało interesujący dla potencjalnych pracodawców.

Dlatego warto zainteresować się praktycznymi kierunkami i kursami, gdzie nauka jest maksymalnie skondensowana w czasie. O możliwości podniesienia kwalifikacji zawodowych i zdobywaniu nowych umiejętności opowiada Ewa Laskowska, Dyrektor Szkoły Centrum Nauki i Biznesu Żak w Suwałkach.

Z czego wynika nieustające zainteresowanie nauką w Żaku?

Decyzja o podjęciu nauki w Żaku wynika przede wszystkim z chęci polepszenia statusu społecznego. Ludzie chcą mieć zawód zapewniający pracę, a nie tylko dyplom. W Żaku słuchacze oraz kursanci mogą zdobywać wiedzę na kilkudziesięciu różnych kierunkach lub kursach. Oferta kształcenia stale się zmienia, ponieważ na bieżąco dostosowujemy ją do rynku pracy. Nie skupiamy się wyłącznie na rynku lokalnym, ale patrzymy globalnie. W dobie pracy hybrydowej i zdalnej to konieczność. Dokładamy wszelkich starań, aby osoby uczące się u nas, otrzymywały rzetelną wiedzę i kwalifikacje, które pomogą realizować się w życiu zawodowym. A także rozwijać pasje!

Ile kosztuje nauka w Żaku?

Nauka na wielu kierunkach w ŻAKu jest bezpłatna. Dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki dające tytuł technika, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy, administracja, florysta, kosmetyka, technik sterylizacji medycznej oraz opiekun medyczny, bowiem wszystkie te kierunki dają perspektywy pracy zarówno w Polsce jak i krajach Unii Europejskiej. W ofercie posiadamy również kursy takie jak rejestratorka medyczna, transport i logistyka, konsultant ds. dietetyki, trener personalny, stylistka paznokci czy rachunkowość i finanse. Część kursów prowadzimy przy wsparciu partnerów - ekspertów z branży np. Stylistka paznokci. Tutaj wspiera nas znana marka Neonail.

Z szerokiej oferty edukacyjnej mogą skorzystać absolwenci szkół średnich (matura nie jest wymagana) czy studenci, praktycznie każdy kto skończył 18 lat i chce zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Seniorzy są również mile widziani. Często dołączają do zajęć takich jak Florysta.

Osoby, które nie posiadają wykształcenia średniego mogą zdobyć je w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych Żak w Suwałkach. Dla osób po szkole zawodowej nauka trwa trzy lata, dla osób po gimnazjum czy szkole podstawowej (starej,  8 - klasowej ) nauka trwa cztery lata.

 

 

Dlaczego warto wybrać Żaka?

Jest wiele czynników wyróżniających Żaka! Po pierwsze możliwość nauki za darmo bez wpisowego, bez czesnego i bez opłat za egzaminy. Po drugie w Żaku istnieje możliwość zdobycia dwóch zawodów w jednym czasie! Można łączyć ze sobą różne kierunki. Możliwości jest wiele. Po trzecie, wydajemy bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS, GOPS, PUP, itp.

Zajęcia w większości prowadzone są w trybie zaocznym oraz stacjonarnym, co nie koliduje z innymi obowiązkami. A nasza kadra pedagogiczna to wykwalifikowani praktycy, którzy oszczędzą Ci nauki zbędnej teorii.

W jaki sposób można zostać słuchaczem lub kursantem Żaka?

Aby maksymalnie ułatwić zainteresowanym zapis do nas masz dwie opcje. Pierwszą jest zgłoszenie się do sekretariatu Żaka w naszej lokalizacji w Suwałkach ul. Muzyczna 10. Przy zapisie na kierunek w ramach szkoły policealnej lub medycznej lub LO należy pamiętać, aby zabrać ze sobą świadectwo ukończenia ostatniej szkoły oraz dowód osobisty.

Drugą opcją jest zapis online, który umożliwia podpisanie umowy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Co prawda zajęcia rozpoczęły się we wrześniu, ale do końca października można jeszcze zostać słuchaczem Żaka. Zapraszamy wszystkich serdecznie do sekretariatu, który znajduje się przy ulicy Muzycznej 10 w Suwałkach.

Szczegółowa oferta dostępna na www.suwalki.zak.edu.pl


 

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.11.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie