28.03.2023

W Przerośli odbył się koncert Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny [zdjęcia]

W niedzielę, 26 marca 2023 r. w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Przerośli odbył się koncert pieśni wielkopostnych pod nazwą: „Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny”, współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Wójta Gminy Przerośl, GOKSiT oraz Parafię w Przerośli, pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego.

- Wierni zgromadzeni w świątyni o godzinach 9:00 i 13:00 mieli przyjemność wysłuchać pieśni przygotowanych specjalnie na tę okazję przez następujące Zespoły z terenu powiatu suwalskiego: Szeszupa, Szeszupiaki, Rospuda, Kapela Onegdaj, Szuwarki, Jezioranki, Bagatela, Znaroku, Przeroślaki, śpiewaczka Pani Ewa Kuprewicz, Ancyjas, Wigranie, Uwrocie, Bakałarz, Pogranicze oraz Raczkowiacy. Stało się już tradycją w naszym powiecie, że przed tak ważnymi dla każdego katolika Świętami Wielkiej Nocy spotykamy się na Koncercie Pieśni Wiekopostnych. Pieśni religijne są jednym z ważnych elementów naszej kultury, mają w sobie pewne misterium. Dzięki temu była to okazja do głębokich przeżyć duchowych i artystycznych, a ponadto niezwykła i wzruszająca wyprawa w głąb polskiej tradycji w poszukiwaniu tego, co ponadczasowe, co podkreślił w swoim przemówieniu Jarosław Zieliński Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  – informuje starostwo powiatowe w Suwałkach.

We Mszy Świętej o godzinie 13:00 uczestniczyli: Jarosław Zieliński Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wraz z małżonką Lilianną Zielińską, Artur Łuniewski Wicestarosta Suwalski, Sławomir Małachowski Radny Rady Powiatu w Suwałkach oraz Marcin Brzozowski Wójt Gminy i Radni Gminy Przerośl.

Gospodarze przekazali podziękowania księdzu proboszczowi Januszowi Chachulskiemu za pomoc w organizacji XIX edycji koncertu pieśni wielkopostnych oraz wyrazili ogromną wdzięczność wszystkim występującym zespołom za kontynuowanie tradycji śpiewów wielkopostnych, wykonującym najstarsze, często już zapomniane pieśni o Męce Pańskiej.

Kiermasz Wielkanocny

Natomiast w niedzielę, 02.04. br. w godz. 10.00 - 15.00 w Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli odbędzie się  Kiermasz Wielkanocny. Czas umilać będą m.in. KGW Przeroślanki i Rakowianki, Słodkości Jolki oraz Sękate Marzenia.

 

 

Źródła i fot: Starostwo Powiatowe w Suwałkach; Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
17.06.2024

Zgubiono

16.06.2024

Masaż klasyczny

Dodaj nowe ogoszenie