27.12.2022

W Raczkach odbyło się otwarcie wyremontowanych ulic Balukiewicza, Górskiego i Kaczorowskiego [foto]

Oficjalne otwarcie wyremontowanych ulic ks. Balukiewicza, ks. Kaczorowskiego oraz M. Górskiego odbyło się we wtorek w Raczkach. Jest to osiedle znajdujące się tuż przy Szkole Podstawowej w Raczkach.

W otwarciu uczestniczyli radni, pracownicy Urzędu Gminy Raczki, wicestarosta Powiatu Suwalskiego  Artur Łuniewski oraz Andrzej Szymulewski, wójt Gminy Raczki i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.

Remont ulic kosztował ponad 4 mln złotych, z czego ponad 3 mln 860 tys. zł  pochodziło z rządowego programu Polski Ład.

- Budowa ulic na tym osiedlu od dawna była dla nas bardzo ważna, ale gminy nie było stać na tak kompleksową inwestycję. Dzięki rządowemu dofinansowaniu na osiedlu zostały wykonane kanalizacja, przyłącza gazowe, oświetlenie, nowa nawierzchnia bitumiczna, wjazdy na poszczególne posesje, a także łącznik – ulica biegnąca w poprzek ul. ks. Balukiewicza, Górskiego i ks. Kaczorowskiego. Osiedle zostało uporządkowane i cieszę się, że tak dobrze wygląda – mówił wójt Gminy Raczki Andrzej Szymulewski.

Jarosław Zieliński zauważył, że to kolejna inwestycja oddawana do użytku w Raczkach w ostatnim czasie. Przekonywał, że w odróżnieniu od opozycji, rząd Prawa i Sprawiedliwości inwestuje w małe miejscowości.

- Polacy wszędzie zasługują na takie samo wsparcie. To, że ktoś pochodzi z mniejszej miejscowości, nie oznacza, że musi mieć gorzej. Gmina Raczki jest bardzo dobrym przykładem wzorowej współpracy rządowo – samorządowo – parlamentarnej. Wójt stara się, aby gmina się rozwijała, a radni są temu przychylni. Dzięki temu dużo udaje się zrobić – podkreślał poseł J. Zieliński.

Także Artur Łuniewski, wicestarosta suwalski przekonywał, iż w ostatnim czasie gmina Raczki, której prywatnie jest mieszkańcem, oraz cały powiat suwalski bardzo dynamicznie się rozwijają. W przyszłorocznym budżecie powiatu suwalskiego na inwestycje przeznaczonych zostanie 20 mln złotych.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.22.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.6765 4.7709
USD 0.00% 4.4335 4.5231
GBP 0.00% 5.2967 5.4037
CHF 0.00% 4.7230 4.8184
21.03.2023

Mieszanka zbożowa

Dodaj nowe ogoszenie