05.01.2017

W sobotę pierwsze studniówki. Na początek II LO i Technikum nr 4

Eleganckie suknie, misterne fryzury, makijaż, garnitury, wyszukane menu, symboliczna lampka szampana i przede wszystkim polonez na rozpoczęcie – wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne studniówki. Jak pierwsi w Suwałkach już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, na balu maturalnym będą bawić się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół nr 4. Studniówka maturzystów z obu szkół odbędzie się w Centrum Bankietowym Astoria przy ul. Hubala.

- Podobnie było w poprzednich latach. Na pewno długo nie zapomnimy studniówki, podczas której zabrakło prądu. Wtedy do sali obok, w której bawili się uczniowie II LO, wjechał samochód. Dla nas to też było ogromne przeżycie – mówi Beata Muszyńska, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach.

Podkreśla, że każdy bal maturalny jest wyjątkowy.

- Pierwszy i zarazem ostatni raz wychowawcy bawią się ze swoimi uczniami, dorosłymi już ludźmi. To okazja do wzruszeń, wspomnień, nie brakuje niespodzianek – mówi.

W tym roku do matury przystąpi 72 uczniów Technikum nr Zespołu Szkół nr 4.

Jak mówi Beata Ferenc z sekretariatu II LO, na studniówce będzie bawić się około 120 maturzystów tej szkoły z osobami towarzyszącymi oraz zaproszeni przez nich nauczyciele i rodzice. Licealiści intensywnie ćwiczą poloneza.

W piątek, 13 stycznia, na studniówce bawić się będą uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego w Suwałkach. Studniówka rozpocznie się o 19.00 i potrwa do 4.00 rano. W tym roku w ZS nr 6 w ostatnich klasach technikum uczy się 85 osób, ale nie wszyscy zadeklarowali chęć udziału w studniówce. Tego samego dnia odbędzie się studniówka VII LO przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Dzień później, w sobotę 14 stycznia, odbędzie się studniówkowy bal maturzystów III LO. W szkole uczy się 165 uczniów klas trzecich. Nie wszyscy zdecydowali się wziąć udział w studniówkowym balu. Najprawdopodobniej będzie to około 150 z osobami towarzyszącymi. Wiadomo, że rada rodziców przygotowała wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania będą m.in. tablety.

Tego samego dnia w Szyszko przy ul. Innowacyjnej bawić się będzie 16 maturzystów z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek.

Stuprocentową chęć udział w balu maturalnym zgłosili uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach. Na studniówce, która odbędzie się 20 stycznia w Astorii bawić się będzie 58 par maturzystów.

Tegoroczni maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach tradycyjnie będą bawić się „u siebie”. Studniówka odbędzie się 21 stycznia w sali gimnastycznej szkoły. Jak mówi Andrzej Kaszkiel, dyrektor I LO, przygotowują ją uczniowie i rodzice, nauczyciele są gośćmi, a więc dyrekcja nie ingeruje w program.

- Oczekujemy jedynie, aby początek balu studniówkowego miał charakter kulturalno-oświatowy, jak najbardziej tradycyjny. Dlatego też zostanie odtańczony polonez, a maturzyści i goście zostaną oficjalnie przywitani – mówi.

Poloneza każda z klas I LO zatańczy oddzielnie. Przygotowują się po okiem profesjonalnych, zawodowych choreografów

- Na pierwszą, oficjalną część studniówki, bardzo chętnie przychodzą nie tylko rodzice uczniów, ale też ciocie, dziadkowie. Filmują, robią mnóstwo zdjęć. Mają taką możliwość i bardzo chętnie z niej korzystają. Studniówka to często wielkie przeżycie dla całej rodziny – tłumaczy dyrektor Kaszkiel.

W trzecich klasach I Liceum Ogólnokształcącego uczą się 134 osoby.

21 stycznia odbędzie się również studniówka Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach ( w Hotelu Szyszko).

W IV LO w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach najprawdopodobniej studniówka wcale się nie odbędzie. W tym roku szkolnym IV LO ukończy 14 uczniów klas trzecich.

- To jedna klasa integracyjna. Uczą się w niej osoby z niepełnosprawnością, cześć ma nauczanie indywidualne. Z tego co mi wiadomo, studniówki w naszej szkole nie będzie – mówi Barbara Olszewska, zastępca dyrektora szkoły.

Radni miejscy postanowili, że z dniem 31.08.2017 r IV Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach przestanie istnieć.

(just)

[19.01.2016] Trzeci ogólniak bawił się w Astorii. Licealiści wybrali królową studniówki [zdjęcia]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.20.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4109 4.5001
USD 0.00% 3.7353 3.8107
GBP 0.00% 4.8218 4.9192
CHF 0.00% 4.1045 4.1875
Dodaj nowe ogoszenie