25.05.2023

W Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbył się konkurs wiedzy prawnej [zdjęcia]

W Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbyła się kolejna edycja konkursu z wiedzy prawnej, zorganizowanego przez Fundację Pasieka, pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego.

Uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu  Suwalskiego – Zespołu Szkół w Dowspudzie, III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – powitali Wicestarosta Artur Łuniewski oraz przedstawiciele Fundacji – Adwokat Bartosz Cieśluk i Radca Prawny Joanna Wrześniewska.

 Wicestarosta przed konkursowymi zmaganiami podziękował opiekunom i szkołom za udział w przygotowaniach podopiecznych, a także Fundacji Pasieka za inicjatywę i organizację. Wyraził przekonanie, że pomoże to uczestnikom w utrwaleniu wiedzy prawniczej i zaowocuje w przyszłości karierą w zawodach związanych z prawem. Życzył uczniom powodzenia i wysokich wyników.

Po sprawdzeniu prac konkursowych odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej Powiatu Suwalskiego zostali:

I. Julia Oszmiańska – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach,

II. Zuzanna Sowul – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach,

III. Nikola Wentland – Zespół Szkół w Dowspudzie.

Serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie wicestarosta Artur Łuniewski pogratulował wszystkim oraz życzył uczestnikom powodzenia i wytrwałości w trudnej drodze do zawodu prawnika.

Przedstawiciel organizatora – adwokat Bartosz Cieśluk, wyraził słowa uznania dla uczestników za przygotowania do konkursu z wiedzy prawnej, która znacznie wykracza poza ramy programowe nauczania szkolnego oraz  podkreślił, że uczniowie z Powiatu Suwalskiego już po raz kolejny doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem zadań konkursowych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Starostwa Powiatowego w Suwałkach pamiątkowe gadżety, a najlepsi – wartościowe nagrody ufundowane przez Fundację „Pasieka”.

 

Za: Fundacja Rozwoju i Wsparcia "Pasieka"

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.13.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
13.06.2024

szukam pracy

12.06.2024

MAGAZYNIER

Dodaj nowe ogoszenie