21.09.2023

W Suwałkach odbyły się obchody 30-lecia Ośrodka Rehabilitacji [zdjęcia]

Obchody 30-lecia Specjalistycznego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji odbyły się w środę w Suwałkach. Jubileusz był okazją do gratulacji i życzeń. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, przedstawiciele placówek medycznych z miasta i regionu i pracownicy Ośrodka Rehabilitacji.

30 lat działalności SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji podsumowała Irena Łukaszuk, dyrektor placówki.

Działania w kierunku utworzenia Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach sięgają 1993 r. 16 czerwca 1993 r. ówczesny wojewoda suwalski – Cezary Cieślukowski, wydał zgodę na utworzenie publicznego zakładu opieki zdrowotnej pod nazwą Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach. Od 1995 r. Ośrodek funkcjonuje przy ul. Waryńskiego 22A.

Obecnie placówka świadczy usługi w zakresie rehabilitacji leczniczej: lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, fizjoterapii ambulatoryjnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku lub oddziale dziennym, rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego w ośrodku lub oddziale dziennym oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – świadczenia w zakresie leczenia bólu.

Leczenie obejmuje rehabilitację ambulatoryjną – świadczenia (porady lekarskie) udzielane w Poradni Specjalistycznej oraz wykonywanie zabiegów w pracowniach kinezyterapii i fizjoterapii, masażu i diagnostyki zabiegowej.

Z okazji jubileuszu życzenia w imieniu samorządu złożyli Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.
.
– To bardzo ważne, że taki Ośrodek istnieje w Suwałkach jako jedyny w naszym województwie. Tysiące pacjentów trafiających do szpitala świadczą o tym, że takie miejsce jest potrzebne. Gratulujemy jubileuszu, dziękujemy za te 30 lat wspaniałej pracy, w którą wkładacie serce, swoją wiedzę i umiejętności – powiedział Prezydent Suwałk.

Czesław Renkiewicz za wspieranie ośrodka otrzymał pamiątkowy obraz.

Przypomnijmy, że kilka lat temu zdecydowano  o darowiźnie miejskich działek na rzecz Województwa Podlaskiego pod rozbudowę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach. Dzięki temu powstała strefa aktywności fizycznej dla pacjentów, ogród terapeutyczny, a także dodatkowe miejsca parkingowe.

 

Źródło: UM w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie