20.12.2023

W Suwałkach otwarto nowe sklepy sieci handlowych. Wczoraj Biedronka, dzisiaj Aldi [zdjęcia]

Sprawnie przebiegła trwająca kilka miesięcy budowa kolejnych trzech marketów w Suwałkach. Zostały one uruchomione w samym szczycie zakupowym – przed Świętami Bożego Narodzenia.

Informowaliśmy już, że 12 grudnia pierwsi klienci pojawili się w Biedronce przy ul. Krasickiego, w zachodniej części Suwałk. Wczoraj, 19 grudnia Wielkie Otwarcie przeżył sklep tej samej sieci przy ul. Kardynała Wyszyńskiego, u zbiegu z ul. Rotmistrza Pileckiego. To miejsce w północno-wschodniej części miasta, przy coraz ruchliwszym odcinku Trasy Wschodniej, między osiedlami Chopina Park i wciąż rosnącym Piano Park.

O ile obie nowe Biedronki specjalnie nie mają konkurencji, to do walki o klientów z położonymi w bardzo bliskim sąsiedztwie Lidlem i Biedronką przystąpił dzisiaj, w środę 20 grudnia o godzinie 6:00 sklep Aldi przy ul. Reja 73.

Market zbudowany na terenie, na którym stawały wesołe miasteczka i cyrki, z okazji otwarcia zaplanował dla swoich klientów degustacje i specjalne promocje – 25 proc. na odzież i obuwie.    

Każde kolejne otwarcie to dla nas powód do dumy i potwierdzenie, że obrana przez nas strategia przynosi wymierne efekty w praktyce. W przypadku Suwałk będzie to już trzecia nasza placówka w tym mieście – można nas znaleźć również przy ul. Utrata 109 i Pułaskiego 71 – mówi Wojciech Seroczyński, kierownik Sprzedaży ALDI w Polsce. – Wierzymy, że osoby odwiedzające nasz nowy sklep w Suwałkach przekonają się, że zakupy w ALDI są proste i komfortowe, a w naszej ofercie znajduje się wiele produktów, po które warto do nas wracać - w myśl naszego hasła „Raz ALDI zawsze ALDI” – dodaje.

Sklep w Suwałkach został przygotowany zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, którego motywem przewodnim jest świeżość, widoczna zarówno w sposobie aranżacji przestrzeni, jaki i asortymentu oraz jego ekspozycji. Łączna powierzchnia nowego ALDI wynosi ok. 1000 m2. Sieć zadbała również o dodatkowe udogodnienia dla klientów. Sklep wyposażony jest bowiem w krajalnicę do chleba i małe wózki zakupowe dla najmłodszych klientów. Tuż przy wejściu na klientów czeka komfortowy parking z uwzględnieniem dedykowanych miejsc dla rodzin z dziećmi, a także osób niepełnosprawnych. Sklep otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00. Sieć zatrudniła kilkunastu pracowników na potrzeby nowo otwartej lokalizacji. 

Na ten rok to koniec handlowej ofensywy dużych sieci zagranicznych. Jeżeli chodzi o markety, w Suwałkach mamy bodaj 12 Biedronek, 4 Stokrotki (od kilku lat należy do firmy litewskiej), 3 sklepy Aldi, 2 Lidl, po jednym sieci Kaufland i Carrefour.

Prawie wszystkie z tych sieci myślą o kolejnych inwestycjach w naszym mieście. Dwa nowe sklepy powstaną przy ul. Utrata, a jeden obok bazaru przy Bakałarzewskiej.     

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
21.12.2023, 05:21:25

Zyga

W mieście markety i kościoły na każdym rogu. Nowych fabryk nie ma, młodzi dalej wyjeżdżają za pracą na zachód.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.13.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie