16.11.2020

W USC osobiście tylko akty zgonu. Zdrowa jedna urzędniczka z uprawnieniami

Mariusz Klimczyk, sekretarz miasta kilka tygodni temu ostrzegał przed możliwością paraliżu niektórych wydziałów Urzędu Miejskiego. Niestety, miał rację. Dzisiaj wydał komunikat.

- Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej i 80 proc. absencji pracowników wydziału Urzędu Stanu Cywilnego informujemy o czasowym zawieszeniu bezpośredniej obsługi klientów.

Osobiście przyjmowane będą tylko i wyłącznie sprawy pilne – to znaczy rejestracja zgonów oraz martwych urodzeń (sporządzanie aktów zgonów), czynności te realizowane będą w poniedziałki w godz. od 8.00 do 16.00 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30.

W każdym innym przypadku wnioski przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP lub poprzez pozostawienie wniosku w biurze podawczym urzędu umiejscowionym w holu głównym budynku przy ul. Mickiewicza 1.

Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski, np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub elektronicznie, za pośrednictwem tzw. profilu zaufanego (epuap.gov.pl).

 Do złożenia wniosku wystarczy profil zaufany – informacje, w jaki sposób należy składać wnioski znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany.
 
Przepraszamy Państwa za wprowadzone ograniczenia powodowane faktem pracy wyłącznie jednej z pięciu osób zatrudnionych w Wydziale USC – mającej dostępy do rejestrów państwowych. Wydział nie jest w stanie na bieżąco realizować zamówień na odpisy aktów i zaświadczenia.

Rozumiejąc wystąpienie bardzo pilnych przypadków, w których wymagane jest wydanie odpisu aktu stanu cywilnego prosimy o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej z Urzędem Stanu Cywilnego w Suwałkach: 87 562 80 16, usc@um.suwalki.pl i indywidualne ustalenie możliwego terminu załatwienia sprawy.

Apelujemy do mieszkańców o zrozumienie trudnej sytuacji i prosimy o odłożenie załatwienia spraw nie mających pilnej potrzeby na późniejsze terminy lub skorzystanie z możliwości ich załatwienia w innych urzędach stanu cywilnego (odpisy aktów stanu cywilnego: urodzenia, zgonu czy zawarcia małżeństwa) pobrać można w każdym urzędzie stanu cywilnego (od miejscowienie właściwości urzędu).

 
 
Sekretarz Miasta Suwałki


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Lech II Poznań


Wigry Suwałki

28.11.2020
13:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4282 4.5176
USD 0.00% 3.7429 3.8185
GBP 0.00% 4.9482 5.0482
CHF 0.00% 4.1007 4.1835
27.11.2020

Zatrudnię

Dodaj nowe ogoszenie