13.01.2021

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021. Finał z głową, już możesz pomóc

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał odbyć się już 10 stycznia, jednak wiele przeciwności losu wpłynęło na zmianę daty. WOŚP po raz 29. zagra dla widzów 31 stycznia.

Zwalczyli niezależne od nich przeszkody i dostosowali się do współczesnej rzeczywistości jednocześnie nie zapominając o wielu potrzebujących. Aby ułatwić wszystkim chętnym nieść pomoc, organizatorzy postanowili rozpowszechnić możliwość wpłaty internetowej. Nie zrezygnowali jednak z tradycyjnej formy możliwej dotacji. W wielu miastach puszki zostały umieszczone już wcześniej.

W Suwałkach puszki umieszczone są w następujących punktach:

Urząd Miejski, ul. Mickiewicza 1

Euromet, ul. Sejneńska 41D

Dyczewscy,ul. Raczkowska 60A

U Alika, ul. Kościuszki 98

Elektromil, ul. Mickiewicza 10

Malow Henryk, ul. W. Polskiego 114A

Malow Roman, ul. W. Polskiego 114A

   Jednym z partnerów akcji jest Lidl, w którym od 30 stycznia będzie możliwość zakupienia różnego rodzaju produktów związanych z finałem. Swoim dochodem wspomogą główny cel tegorocznej zbiórki, czyli wsparcie oddziałów dziecięcych laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jak wygląda 29. finał WOŚP na „biegunie gorących serc”?

W roli sztabu wystąpią Aktywni Suwalczanie oraz Fundacja Kierunek Ultra. W ramach przypomnienia o ruchu i kontakcie z naturą Stowarzyszenie Aktywni Suwalczanie zaplanowało zimowy spływ kajakowy Czarną Hańczą. Odbędzie się 23 stycznia i obejmie trasę Maćkowa Ruda - Buda Ruska - Wysoki Most - Studziany Las - Sarnetki - Głęboki Bród - Frącki.

Również w trosce o kondycję suwalczan został zorganizowany już 15. bieg „Policz się z cukrzycą”. Charakteryzuje się inną formą niż w poprzednich latach, uczestnicy sami wybierają miejsce i trasę biegu. Dystans nie mniejszy niż 5 kilometrów należy pokonać z dowolną prędkością, byle tylko z uśmiechem na twarzy. Uczestnik, który przy rejestracji wniesie opłatę startową, która wynosi minimum 50 zł otrzyma koszulkę oraz numer biegowy, a możliwe, że nawet medal. Datki zostaną przeznaczone na pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Jak Suwalczanie przygotowują się do finału WOŚP?

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci przy wsparciu wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Niedźwiedzkiego wystąpili z petycją do Prezydenta oraz Radnych Rady Miejskiej o nadanie rondu między ulicami Reja i Daszyńskiego nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jednym ze wspierających WOŚP jest Wojciech Fortuna, który podczas poprzednich finałów na aukcję wystawił m.in. replikę złotego medalu Sapporo z numerem startowym.  Rozrastający się z roku na rok zasięg Wielkiej Orkiestry Świątecznej pokazuje, jak wielu ludzi na całym świecie angażuje się w pomoc innym. Nie odbiegają od tego również suwalczanie, którzy również chętnie wspierają akcję.

Karolina Kondratowicz

Fot. Archiwum Suwalki24.pl 

Źródła: Oficjalna strona Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, https://www.wosp.org.pl

Oficjalny fanpage suwalskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, https://tiny.pl/r55rf

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.23.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.02% 4.4872 4.5778
USD 0.55% 3.6932 3.7678
GBP 0.09% 5.0691 5.1715
CHF 0.13% 4.1691 4.2533
22.01.2021

doradca finansowy

Dodaj nowe ogoszenie