25.08.2019

Wigry Suwałki - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0. Piękny gol na koniec wspaniałego tygodnia [wideo]

W ciągu dziewięciu dni Biało-Niebiescy odnieśli trzy kolejne zwycięstwa nad Podbeskidziem Bielsko-Biała, Olimpią Grudziądz oraz Termalicą Nieciecza i są wiceliderem 1 ligi.

- To był wspaniały tydzień, zdobyliśmy w nim 9 punktów - cieszy się Łukasz Sosnowski, który w 32 minucie pięknym strzałem z 25 metrów w lewe górne okienko pokonał Łukasza Budziłka, dwa sezony temu bramkarza Wigier.

Kilkadziesiąt sekund wcześniej, w tej samej akcji, Łukasz Budziłek miał niesamowite szczęście - mniej wiecej w to samo miejsce przymierzył Cezary Sauczek, ale trafił w słupek.

- To był przepiękny gol - przyznaje Piotr Mandrysz, trener Termaliki. - Wcześniej jednak to my mieliśmy dwie kapitalne okazje, które zmarnował Vladislavs Gutkovskis.

Przyjezdni byli faworytem, chcieli odkuć się za ostatnie dwie porażki i od razu zaatakowali. Pierwszą groźną sytuację stworzyli w 17 minucie, kiedy po wrzutce z wolnego strzał głową Gutkovskisa wyłapał Dominik Kąkolewski. Łotewski napastnik Termaliki następne dwie okazje powinien już był wykorzystać. W 19 minucie Gutovskis z pięciu metrów trafił w bramkarza Wigier, 10 minut później z 6 metrów strzelil gola niecelnie.

Te zaprzepaszczone okazje zaraz się na gościach zemściły, a uskrzydlona prowadzeniem drużyna Wigier, z trzema młodzieżowcami - Konradem Matuszewskim, Pawłem Gierachem i Szymonem Łapińskim oraz niewiele od nich starszymi Adrianem Piekarskim, Grzegorzem Aftyką i Cezarym Sauczkiem w składzie uwierzyła w siebie i w to, że podobnie jak tydzień wcześniej z Podbeskidziem, może to spotkanie wygrać.

Szymon Pawłowski najpierw błysnął efektownym dryblingiem, po którym uwolnil się spod opieki Wojciecha Kamińskiego, a później minimalnie niecelnie huknął z 20 metrów lewą nogą. Wychowanek Adrian Piekarski, który w poprzednim sezonie zapewnił Wigrom zwycięstwo i 1,6 mln zł w klasyfikacji Pro Junior System już nie jest tym samym nerwowo poczynającym sobie stoperem. 21-latek imponował spokojem, zebrał burze braw najpierw po odegraniu piłki klatką piersiową, a potem po ładnym uderzeniu z dystansu, po którym piłka o pół metra minęła spojenie bramki Łukasza Budziłka.

Schodzący na  przerwę do szatni Biało-Niebiescy zostali nagrodzeni oklaskami, a po zmianie nadal czujnie grali w obronie, momentami zbyt cofnięci, i szukali okazji do kontry. Po jednym z kontrataków bliski szczęścia był Joel Huertas, ale wcześniej kapitalną okazję do wyrównania zmarnowała Termalica. W 77 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony głową uderzył Gutkovskis, a Dominika  Kąkolewskiego wybiciem z linii bramkowej wyręczył grający jako trzeci stoper, między Arkadiuszem Najemskim i Adrianem Piekarskim, Dawid Sołdecki, były gracz Termaliki.

- Bałem się tego spotkania ze względu na klasę rywala oraz dlatego, że nie wiedzialem, jak młodzi gracze wytrzymają trzeci mecz w krótkim czasie - przyznaje Adam Fedoruk, trener Wigier. - Pasja i chęć przełamały zmęczenie, do  tego doszło wybieganie, odpowiedni poziom piłkarski i mistrzowska gra defensywy - chwali podopiecznych.

Wigry, czego nikt sie nie spodziewał, zajmują drugie miejsce w tabeli i będa na nim do zakończenia poniedziałkowego meczu Stal Mielec- Miedź Legnica. Właśnie do Legnicy Wigry jadą za tydzień.- Do tej pory w każdym spotkaniu byliśmy skazywani na porażki. Po trzech zwycięstwach z rzędu, niech się inni nas boją - mówi Łukasz Sosnowski.

- Nie popadjmy w hurraoptymizm - przestrzega Dawid Sołdecki. - Po trzech wygranych równie dobrze moga przyjśc trzy porażki.

- Jestesmy rozpędzeni, nabraliśmy wiary w siebie, ale w Legnicy ucieszy nas każdy punkt - podkreśa Adam Fedoruk. - Miedż to mega silny przeciwnik.

Wigry Suwałki - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 - Łukasz Sosnowski 32

Żółte kartki: Aftyka (Wigry), Kiełb, de Amo, Grzybek. Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów: 2000.

Wigry: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Arkadiusz Najemski, Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski, Konrad Matuszewski, Paweł Gierach (70 Kamil Sabiłło, Joel Huertas (80 Michał Ozga), Łukasz Sosnowski, Szymon Łapiński (66 Robert Bartczak), Cezary Sauczek.

Bruk-Bet Termalica: Łukasz Budziłek - Mateusz Grzybek, Michał Bezpalec, Jonathan de Amo, Martin Mikovič, Roman Gergel (62  Dawid Kalisz), Piotr Wlazło (80 Patrik Mišák), Wojciech Kamiński (62 Vlastimir Jovanović), Florin Purece, Jacek Kiełb, Vladislavs Gutkovskis.