06.04.2024

Wigry Suwałki - Hetman Tykocin 5:0. Piękne gole, w sumie już sto [wideo, opinie, zdjęcia]

Niepokonana w IV lidze suwalska drużyna odniosła piąte z rzędu zwycięstwo tej wiosny. Wysoko pokonała beniaminka z Tykocina, który w rundzie rewanżowej radził sobie dotąd bardzo dobrze.

Tak jak przystało na mecze przed własną publicznością tak i teraz suwalczanie od początku pokazali, kto na Zarzeczu rozdaje karty. W wyjściowym zestawieniu zabrakło Macieja Makuszewskiego - głównego kreatora gry Biało - Niebieskich, który musiał pauzować za kartki i Przemysława Modzelewskiego, który jeszcze odczuwa skutki rozciętej głowy w poprzednim meczu z Turem. Suwalczanie z Pawłem Omilianowiczem i Łukaszem Kubrakiem w składzie nie odczuli osłabienia i tak jak w poprzednich meczach tak i teraz nie pozwolili swoim kibicom długo czekać na pierwszego gola. W 13 minucie zdobył go Filip Kozłowski, kierując piłkę do siatki po strzale głową z rzutu rożnego.

Tempo rozgrywania akcji przez Wigry nieco spadło i Biało - Niebiescy potrzebowali jakiegoś zrywu, szarpnięcia w kierunku bramki gości. Taki zryw zrobił Łukasz Kubrak prawą stroną boiska, dograł na 16 metr do Kacpra Głowickiego, który przepięknym technicznym uderzeniem lewą nogą zdjął pajęczynę z okienka bramki.

Drugą połowę suwalczanie rozpoczęli już z przytupem. W 50 minucie po płaskim dośrodkowaniu w pole karne piłkę otrzymał zupełnie niepilnowany Kamil Zalewski, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki rywala.

Piłkarze Wigier prowadzili 3:0 i goście nie potrafiąc zagrozić bramce Jakuba Kanclerza, który w tym meczu był całkowicie bezrobotny wiedzieli, że także oni będą skazani na pożarcie. Swoich kilku okazji nie wykorzystywał Paweł Omilianowicz, który minimalnie chybił, a 63 minucie czwartego gola w tym spotkaniu zdobył Oskar Osiupiuk, wykorzystując strzałem w długi róg zagranie od Łukasza Kubraka.

Piątego gola dla Wigier strzelił Krzysztof Cudowski, któremu nie pozostało nic innego jak po świetnie dogranej piłce z lewego skrzydła od Kacpra Głowickiego dostawić nogę i skierować futbolówkę do siatki rywali. Dopełnił formalności, a piąty gol w tym meczu był już setnym, strzelonym przez zespół Pawła Cimochowskiego w tym sezonie na boiskach IV ligi.

Piłkarze Wigier przynajmniej do niedzieli zostaną liderem IV Ligi. Trudny sprawdzian czeka zarówno suwalczan jak i piłkarzy z Wasilkowa za tydzień, gdzie Biało - Niebiescy zagrają w Grajewie z Warmią, a rewelacyjny zespół z Wasilkowa pojedzie do trzeciego w tabeli Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Wigry Suwałki - Hetman Skłodowscy Tykocin 5 : 0 (2:0)

Bramki: 1: 0 - Filip Kozłowski 13, 2:0 - Kacper Głowicki 35, 3:0 - Kamil Zalewski 50, 4:0 - Oskar Osipiuk 63, 5:0 - Krzysztof Cudowski 83

Wigry: Jakub Kanclerz - Pavlo Berezyanskyi, Jakub Płoszkiewicz, Adrian Karankiewicz, Łukasz Kubrak (70 Łukasz Trąbka), Bartosz Gużewski, Filip Kozłowski (84 Michał Mościcki), Oskar Osipiuk, Kacper Głowicki, Kamil Zalewski (80 Radosław Gulbierz), Paweł Omilianowicz (64 Krzysztof Cudowski)

Rezerwa: Michał Dębski - Bruno Sowulewski, Jakub Guzewicz, Adam Minkiewicz, Kacper Rejterada

Hetman: Krystian Grzegorczyk - Igor Mularczyk (41 Daniel Dudziński) Marcin Plaga, Rafal Maliszewski, Michał Dymek (85 Filip Borys), Wojciech Moczulski (69 Szymon Pilis), Dominik Betko, Karol Obidziński, Przemysław Maliszewski (88 Jan Niemczynowicz), Igor Michajłow, Patryk Sawicki

Rezerwa: Paweł Bondziul - Filip Niemancewicz, Kamil Parzonko