23.03.2024

Wigry Suwałki – Orlęta Czyżew 11:1. Pokazali moc [opinie, wideo, zdjęcia]

Biało-Niebiescy pokusili się o rekordową liczbę goli w IV lidze. Gorąco dopingowani przez kibiców, rozbili beniaminka z Czyżewa. Po wygranych z MOSP Białystok 5:0 i w Grabówce 3:1, odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Suwalski zespół nadal pozostaje na 2. miejscu. Lider, KS Wasilków pokonał bowiem Promień Mońki 6:0 i nadal ma 2 punkty przewagi.

- W IV lidze nie ma zespołu, który mógłby zatrzymać Wigry w drodze do awansu – ocenił po meczu w Suwałkach trener Orląt Grzegorz Jóźwiak. – Mój zespół starał się jak mógł, zostawił serducho, ale na równej murawie zawodnicy gospodarzy bardzo dobrze operowali piłką, imponowali skutecznością.

Spotkanie zaczęło się idealnie dla Biało-Niebieskich, którzy z miejsca ruszyli wysokim pressingiem. Już w 3 minucie z dalszej odległości pod poprzeczkę huknął Kacper Głowicki i nieźle, trzeba przyznać broniący w tym meczu Przemysła Popławski, po raz pierwszy musiał sięgać po piłkę do siatki.

Suwalczanie nie pozwalali gościom wyjść poza 30. metr i ćwiczyli z jednej bądź drugiej strony dośrodkowania obowiązkowo kończone strzałem z woleja. Nie dziwi, ze każdy kolejny gol był coraz piękniejszy. W 10 minucie jeszcze nie wyszło po wrzutce Macieja Makuszewskiego do Bartosza Gużewskiego, ale już 3 minuty później  Kacper Głowicki do gola dodał asystę. Jego dośrodkowanie na bliższy słupek uderzeniem z powietrza pod poprzeczkę na 2:0 zamienił Filip Kozłowski. Jesienią grał on na prawym stoperze, teraz pełni rolę pomocnika.

- W młodzieżowych drużynach naszego klubu Filip występował w liniach ofensywnych – przypomina Paweł Cimochowski, trener Wigier. – To uniwersalny piłkarz, a po zimowych wzmocnieniach, możemy stosować wymienność pozycji.

Na 3:0 i 4:0 akcja po akcji w 24 i 25 minucie podwyższył Bartosz Gużewski. Kapitan Wigier najpierw popisał się przytomna dobitka po strzale Kamila Zalewskiego, a potem  pięknie uderzył z woleja po dwójkowej akcji z Maciejem Makuszewskim.

Na 5:0 po drugiej już asyście Kacpra Głowickiego podwyższył z bliska Kamil Zalewski, który zaraz błysnął asystą przy golu Macieja Makuszewskiego. Były reprezentant Polski ze środka pola karnego spokojnie strzelił przy lewy słupku i do przerwy Wigry prowadziły 6:0.

W 23 sekundzie drugiej połowy było już 7:0, po sprytnym, płaskim uderzeniu Kamila Zalewskiego, a bramkę na 8:0 strzelił  Przemysław Modzelewski.

Kolejna dwa trafienia były dziełem rezerwowego w tym meczu Radosława Gulbierza, któremu dwukrotnie asystował Maciej Makuszewski. Lewy pomocnik Wigier najpierw trafił do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a potem Maciej Makuszewski dograł mu na czysta pozycję.

W ostatnich 10 minutach w poprzeczkę bramki przyjezdnych trafił Pavlo Berezyanskiy, Pawel Omilianowicz przeniósł piłkę tuż nad  poprzeczką, a po uderzeniu głową Adriana Karankewicza bramkarz Orląt popisał się kapitalną paradą.

Co się odwlecze… W 88 minucie gola na 11:0 z bliska po rykoszecie zdobył Maciej Makuszewski i kiedy wydawało się, że już jest po meczu Orleta wyszły z kontrą i w ostatniej akcji strzeliły honorową bramkę. Jej autorem był Adam Ilczuk, który płaskim strzałem pokonał niemal bezrobotnego w tym meczu Jakuba Kanclerza.

Goście nie przejęli się wysoka porażką. Razem z grupką swoich kibiców odśpiewali 100 lat prezesowi klubu z Czyżewa.

- Pokazaliśmy moc, ale twardo stapamy po ziemi – mówi Paweł Cimochowski, trener Wigier. - Od wtorku będziemy przygotowywać się do sobotniego meczu z Turem w Bielsku Podlaskim. W tej rundzie nie możemy sobie pozwolić na najmniejsze potknięcie.

Wigry Suwałki – Orlęta Czyżew 11 : 1 (6:0)

Bramki: 1:0 – Kacper Glowicki 3, 2:0 – Filip Kozłowski 13, 3:0 – Bartosz Gużewski 24, 4:0 – Bartosz Gużewski 25, 5:0 – Kamil Zalewski 33, 6:0 – Maciej makuszewski 42, 7:0 – Kamil Zalewski 46, 8:0 – Przemysław  Modzelewski 54, 9:0 – Radosław Gulbierz 66, 10:0 – Radosław Gulbierz 75, 11:0 – Maciej Markuszewski 88, 11:1 – Adam Ilczuk 90.

Wigry: Jakub Kanclerz – Pavlo Berezyanskiy (82 Beniamin Przełomski), Jakub Płoszkiewicz, Adrian Karankiewicz, Przemysław Modzelewski (59 Łukasz Trąbka), Oskar Osipiuk (59 Kacper Rejterada), Filip Kozłowski, Bartosz Gużewski, Kacper Głowicki (59 Radosław Gulbierz), Maciej Makuszewski, Kamil Zalewski (59 Paweł Omilianowicz).

Orlęta: Przemysław Popławski – Marcin Stańczyk, Karol Styś, Przemysław Jastrzębski, Aleksander Zakrzewski (85 Adam Wnorowski), Adrian Boguszewski, Mateusz Kowalewski, Kacper Tarnowski, Dawid Ożarowski (58 Adam Ilczuk), Mateusz Grabarz (64 Fabian Gosk), Michał Steć (77 Szymon Jaźwiński).