11.02.2024

Włócznie Jaćwingów trafiły do Aresztu, Banku, Parku, Żłobka i Mirosławy Krymskiej [wideo i zdjęcia]

Włócznie Jaćwingów - Nagrody Prezydenta Suwałk zostały wręczone dla pięciu osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych miasta w minionym roku podczas sobotniej gali w hali Suwałki Arena.

Była to już 21 odsłona imprezy. Do tej pory Włócznię Jaćwingów otrzymało ponad 100 osób, firm, instytucji czy stowarzyszeń.

Kandydatów do nagród zgłaszają sami mieszkańcy, a ostatecznego wyboru dokonuje kapituła złożona z laureatów dwóch ubiegłorocznych nagród, przy akceptacji Prezydenta Miasta Suwałk. Plebiscyt jest organizowany od 2003 roku.

W przeszłości Włócznia Jaćwingów przyznawana była w pięciu kategoriach: działanie gospodarcze, działanie społeczne, działanie kulturalne, działanie sportowe i wydarzenie specjalne. Obecnie zrezygnowano z podziału na kategorie. Wprowadzono jednak zasady. Każdego roku można przyznać 5 włóczni. Wyboru trzech dokonują wspomniani laureaci. Dwie pozostałe w tym jedną z diamentem wskazuje Prezydent Suwałk. Dodatkowo laureaci włóczni z diamentem mają prawo do posadzenia dębu w specjalnej alei, która powstała na suwalskich bulwarach.

- Po raz kolejny spotykamy się aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej Kandydatów do nagrody zgłaszają sami mieszkańcy, a ostatecznego wyboru, przy mojej akceptacji, dokonuje kapituła złożona z laureatów Nagrody z dwóch poprzednich lat – powiedział rozpoczynając galę Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 Włócznię  Jaćwingów z diamentem – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za ponad 120-letnią działalność i finansowe wsparcie rozwoju suwalskich firm oraz długoletnią aktywność w organizacji i promocji wydarzeń sportowych, kulturalnych i społecznych otrzymał Bank Spółdzielczy w Suwałkach.
 
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za profesjonalną opiekę oraz pracę edukacyjną i wychowawczą, a także zapewnienie warunków sprzyjających prawidłowemu rozwojowi najmłodszych mieszkańców naszego miasta otrzymał Żłobek Miejski w Suwałkach.
 
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za współpracę z instytucjami samorządowymi, przedsiębiorstwami i organizacjami pożytku publicznego oraz łączenie resocjalizacji z działaniami na rzecz lokalnej społeczności, a także rozbudowę jednostki, która przyczyni się do zwiększenia miejsc pracy w naszym mieście otrzymał Areszt Śledczy w Suwałkach.
 
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za upowszechnianie kultury, odkrywanie talentów aktorskich i rozbudzanie pasji do teatru wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także za inicjowanie i współtworzenie wielu happeningów, festiwali i projektów kulturalno-edukacyjnych otrzymała Mirosława Krymska.
 
Włócznię Jaćwingów – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk za wspieranie przedsiębiorców, organizację najważniejszej imprezy gospodarczej w regionie – Forum Biznesowe Pogranicza, zajęć i konkursów dla młodzieży rozwijających wiedzę z zakresu innowacji i przedsiębiorczości otrzymał Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o.
 
Galę uświetnił Tomasz Organek z koncertem MTV Unplugged Organek.

WD

Źródło: UM Suwałki

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


PGE Skra Bełchatów

29.02.2024
17:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.29.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
28.02.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie