28.01.2013

Włócznie Jaćwingów" za 2012 r. wręczone

Tegoroczną jubileuszową dziesiątą  galę Włócznia Jaćwingów" 2012 poprowadził Jacek Kawalec, znany z „Randki w ciemno" oraz serialu „Ranczo", a oprawę muzyczna zapewni zespół  z Krakowa „Grand Band Music Show".     

 


W swoim wystąpieniu Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz powiedział między innymi:

- W tym roku zmieniliśmy formułę zgłaszania kandydatów do nominacji, można było ich zgłaszać za pośrednictwem Internetu, a także zrezygnowaliśmy z podziału na kategorie. Mimo to otrzymaliśmy około 60 zgłoszeń, więc kapituła miała pełne ręce roboty.


Więcej zdjęć  - TUTAJ


Pierwszą włócznię z rąk Prezydenta otrzymał Mirosław Szyszko, za inwestycje w branży hotelarsko-turystycznej, poprawiające poziom i jakość infrastruktury w mieście oraz stworzenie nowych miejsc pracy, aktywne wspieranie i sponsorowanie miejskich imprez sportowych oraz kulturalno-rozrywkowych.


Drugą włócznię Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Paweł Chuchnowski  przekazał Bernardowi Michniewiczowi, za pozyskanie środków unijnych oraz przeprowadzenie remontu i modernizację budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i  II stopnia, dzięki czemu Suwałki wzbogaciły się o salę koncertową o najwyższych parametrach akustycznych, a suwalskie dzieci i  młodzież mogą kształcić swoje umiejętności artystyczne na wysokim poziomie.


Trzecia włócznia z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Suwałk  Marka Buczyńskiego trafiła do rąk Wojciecha Pająka i Piotra Kuczka ze Stowarzyszenia „Pastwisko.org", za realizację projektu pn. „Suwalska Ścieżka Kulturowa" w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z Miastem Suwałki, dzięki czemu powstał produkt turystyczny, który wpłynie na popularyzację dziedzictwa kulturowego Suwałk i Suwalszczyzny wśród mieszkańców miasta oraz turystów.


Czwarta włócznia z rąk Prezydenta Czesława Renkiewicza trafiła do dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach Adam Szałandy, za podjęcie się trudnego zadania i misji kierowania suwalskim szpitalem w sytuacji wysokiego zadłużenia, konfliktów personalnych i możliwości utraty stopnia referencyjności, podjęcie niezbędnych i trudnych reform w szpitalu, pozyskanie środków unijnych na remont i termomodernizację szpitala, zakup sprzętu medycznego wysokiej jakości oraz pozyskanie lekarzy, wysokiej klasy specjalistów onkologów i neurologów.


Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk Łukasz  Kurzyna  piątą włócznię pod nieobecność Joanny Mendak wręczył jej mamie za liczne sukcesy osiągane w rywalizacji niepełnosprawnych sportowców na pływalniach w kraju i zagranicą, ozdobione złotym medalem na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r., promocję suwalskiego pływania i Miasta Suwałki, hart ducha i wytrwałość w rywalizacji sportowej, umiejętne godzenie nauki ze sportem oraz wzorową postawę godną wspaniałego sportowca.


Włócznia honorowa została wręczona przez Prezydenta Czesława Renkiewicza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach  Andrzeja Pawła Chuchnowskiego  Danielowi Górskiemu - Dyrektorowi Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego za wspieranie działań Suwalskiego Samorządu w zakresie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej na rozwój i inwestycje w Mieście Suwałki w ramach perspektywy finansowej 2007 - 2013.


Po zakończeniu gali rozpoczął się Bal Charytatywny z aukcją na którą przedmioty na licytację przekazali między innymi: Anna Komorowska, Andrzej Wajda, Prezydent Miasta Suwałk, Andrzej Strumiłło.


W tym roku dochód z Balu Charytatywnego połączonego z wręczeniem nagród za rok 2012 „Włócznia Jaćwingów"  zostanie przeznaczony na wsparcie działającej od 20 lat świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie „Przystań".


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie