16.06.2020

Wybory prezydenckie. Ponad 200 osób w suwalskim komitecie poparcia Andrzeja Dudy [zdjęcia]

Andrzej Duda nie miał przyjemności gościć w Suwałkach jako prezydent. W marcu 2015 roku nasze miasto oraz Raczki odwiedził podczas kampanii wyborczej.

W przyjętej dzisiaj Deklaracji, do złożenia wizyty na Suwalszczyźnie zaprosił go Suwalski Społeczny Komitet Poparcia Pana Andrzeja Dudy na drugą kadencję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

- Obok Sejn i Augustowa, to trzeci taki komitet w naszym regionie – mówił suwalski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński. – Tworzy go, jak dotąd, 210 osób, które są autorytetami w swoich środowiskach. W komitecie znaleźli się m.in. członkowie zarządu powiatu, wójtowie kilku gmin, radni, nauczyciele, rolnicy, druhowie OSP. Jestem przekonany, że ta inicjatywa będzie dobrze służyła wyborowi Andrzeja Dudy na prezydenta.

Osoby należące do suwalskiego komitetu wierzą, że możliwe jest zwycięstwo Andrzeja Dudy w pierwszej turze, a jak nie – to w drugiej. Ich zdaniem, godnie wykonywał urząd, dobrze wespół z rządem realizował program „Dobrej zmiany”, który przyczynił się do rozwoju cywilizacyjnego naszego województwa i innych wschodnich regionów kraju. Dzięki niemu dużo programów społecznych skierowanych zostało na wieś, dobrym pomysłem jest zachęcanie do kupowania polskich produktów.

Suwalski społeczny komitet poparcia zaprasza Andrzeja Dudę na spotkanie z mieszkańcami, żeby podziękować za dotychczasowe decyzje i przedstawić mu problemy do rozwiązania, uczulić na sprawy związane z bezpieczeństwem międzynarodowym, infrastrukturą  komunikacyjną i relacjami międzynarodowymi w kontekście poszukiwania prawdy historycznej – tu chodzi głównie o pomoc we wskazaniu winnych ludobójstwa  i miejsca pochówku ofiar Obławy Augustowskiej.

Sympatycy Andrzeja Dudy nawołują do wyborczej mobilizacji, rozdali w centrum Suwałk ulotki z programem wyborczym kandydata, Kartę Rodziny i wspomnianą Deklarację.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie