02.04.2024

Wybory samorządowe. Jarosław Kowalewski - Żołnierz, Lider, Społecznik

W świetle nadchodzących wyborów do Rady Miejskiej w Suwałkach, społeczność miasta ma nadzieję na nowe, świeże podejście do rządzenia, a jednocześnie chce stawiać na sprawdzonych liderów.

W rywalizacji o zaufanie i poparcie pojawia się postać, która w mieście jest znana, a jednocześnie wzbudza zainteresowanie i nadzieję na przełom - kandydat, który swoją drogę życiową wyznaczył w służbie dla kraju i społeczności.

Pułkownik Jarosław Kowalewski, bo o nim mowa, nie jest typowym kandydatem. Zawód żołnierza, który pełnił przez lata, przyniósł mu nie tylko bogate doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa i organizacji, ale również umiejętność zarządzania ludźmi w najtrudniejszych sytuacjach.

Jego ścieżka zawodowa wiodła przez wiele miast, ale najdłużej związany jest z Suwałkami, w których jego rodzina mieszka od pokoleń. Jako jeden z pierwszych oficerów zasilił szeregi 14. Pułku Artylerii Przeciwpancernej po jego przybyciu w 1994 roku do Suwałk. Realizując się zawodowo, nie zapominał o edukacji. Jest absolwentem wielu renomowanych uczelni wojskowych i cywilnych.

Z 14. Pułku przeniósł się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach, w której  przeszedł wszystkie stanowiska służbowe, aż do szefa instytucji. Zawodową służbę wojskową zakończył na stanowisku szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji Ośrodka Zamiejscowego w Białymstoku, gdzie z powodzeniem odpowiadał za rekrutację ochotników do służby wojskowej na terenie całego województwa podlaskiego.

Pełniąc służbę i jednocześnie ucząc się,  płk Kowalewski realizował się poza Siłami Zbrojnymi. Zdobywał doświadczenie jako nauczyciel akademicki, pracował w szkole dla dorosłych, prowadził działalność gospodarczą, był konsultantem filmowym i rzecznikiem prasowym.

Znany jest także z działalności społecznej. Od ponad 20 lat jest społecznym kuratorem sądowym przy Sądzie Rejonowym w Suwałkach i członkiem rady przy Instytucie Pileckiego w Augustowie. Był przedstawicielem Ministra Obrony Narodowej w radzie przy Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Białymstoku, a także członkiem rady programowej w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Pułkownik Kowalewski od lat współpracuje ze Związkiem Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej, Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, Związkiem Piłsudczyków RP Ziemi Suwalskiej. Współorganizuje uroczystości historyczno-patriotyczne na terenie Suwałk, a także regionu. Współpracuje z czasopismem społeczno-katolickim Diecezji Ełckiej „Martyria”, gdzie ukazują się jego artykuły.

Ta kombinacja wiedzy praktycznej i teoretycznej stawia go w unikalnej pozycji, gdzie doświadczenie spotyka się z wiedzą.

Jednak to, co naprawdę wyróżnia Jarosława Kowalewskiego, to jego determinacja i zobowiązanie do służby społecznej. Zawsze podkreśla dobro ludzi i potrzebę rzetelnego zarządzania wspólnymi zasobami. Jego podejście do zasiadania w Radzie Miejskiej w Suwałkach jest niezwykle proste - cel jest jasny, a środki mają prowadzić do jego osiągnięcia. Jest to podejście, które zyskuje coraz większe uznanie w obliczu zmieniających się potrzeb i wyzwań współczesnego społeczeństwa.

Profesjonalizm, zdolność do słuchania, empatia i gotowość do działania sprawiają, że Jarosław Kowalewski jest postrzegany jako lider, który nie tylko mówi, ale również słucha i działa. Tych działań w mijającej kadencji było bardzo wiele. Wystarczy przypomnieć te na rzecz żołnierzy terytorialnej służby wojskowej, którzy dzięki staraniom płk. Kowalewskiego mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. To on upomniał się o niefunkcjonujące wcześniej w Suwałkach prawo żołnierzy weteranów działań poza granicami państwa do bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych, w tym suwalskiego Aquaparku. Chodniki, ławeczki, przejścia dla pieszych, sprawy związane z wynagrodzeniem nauczycieli oraz bezpieczeństwem mieszkańców – to kolejne przykłady aktywności. Na uwagę zasługuje także skuteczny wniosek o uruchomienie elektronicznego systemu kolejkowego w Urzędzie Miasta w Suwałkach.

Jarosław Kowalewski wnosi świeże spojrzenie i nowe perspektywy do dyskusji na temat przyszłości Suwałk. Jego zaangażowanie w służbę społeczności może stanowić solidną podstawę dla wspólnego budowania lepszego jutra. Jednakże, jak w każdej tego typu rywalizacji, to wyborcy będą ostatecznym sędzią, czy wartość tego kandydata będzie równa jego aspiracjom.

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia społeczność Suwałk stanie przed wyborem między tym co było, a nowymi, świeżymi możliwościami. Jarosław Kowalewski symbolizuje nadzieję na nową erę w zarządzaniu miastem, opartą na doświadczeniu, determinacji i autentycznym zobowiązaniu do dobra wspólnoty.

Jeżeli uznają Państwo, że warto żeby w Radzie Miejskiej w Suwałkach zasiadała osoba z tak dużym doświadczeniem i wszechstronnym wykształceniem, głosujcie w okręgu 1, na listę 1, kandydata zajmującego pozycję numer 2.


 

(Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość) 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
14.04.2024

Hydraulik

14.04.2024

Serwis domowy.

13.04.2024

Kierowca C+E

Dodaj nowe ogoszenie