22.02.2024

Wybuchła afera Misia Uśmicha i temat wyborczy. Prezydent wycofał się ze zmiany logo Suwałk

Falę w zdecydowanej większości negatywnych komentarzy i głosów protestu wywołało wczorajsze zaprezentowanie w Ratuszu nowego Systemu Identyfikacji Wizualnej Suwałk, w którym logo z Misiem Usmichem zostało zastąpione grafika z literą „S”.

Na fali tego oburzenia, na jutro na konferencję poświęconą Systemowi Identyfikacji zaprosili dziennikarzy  poseł Jacek Niedźwiedzki,  Karol Korneluk kandydat na prezydenta Suwałk oraz przedstawiciele KWW Wspólne Suwałki. Na sobotę natomiast w samo południe na „Protest Oddajcie Nam Misia”, zaprosił komitet wyborczy Kaolicja dla Suwałk.

- Nasz protest dotyczy zmiany logo Suwałk! Jesteśmy zniesmaczeni barwami, które nie są w żaden sposób związane z miastem Suwałki. Dawny miś z logo był, jest i będzie ich atrybutem – tłumaczy Michał Kowalewski, pełnomocnik wyborczy tego komitetu.

Widząc, co się święci, błyskawicznie zareagował prezydent Suwałk:, który poinformował, o uchyleniu decyzji wprowadzającej nowe logo.

- Wymiana logo nie jest „zamachem” na Pogodnego MisiaUśmicha. Miś był, jest i zawsze będzie maskotką oraz symbolem Pogodnych Suwałk. Wsłuchując się w głosy suwalczan zdecydowano o uchyleniu decyzji wprowadzającej nowe logo. Jednak równolegle będą trwały dalsze prace nad tym tematem, a ostatecznie to sami mieszkańcy zdecydują jak będzie wyglądało logo - komunikuje Urząd Miejski..

- Jeszcze dziś do aktualnego obiegu powróci logo MisiaUśmicha z 2011 roku – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk - Widząc jak silną więź do tej sprawy przykładają mieszkańcy uznałem, że to Wy drodzy Suwalczanie zdecydujecie, jakie będzie nowe logo Suwałk. Jeszcze raz podkreślę, że MiśUśmich zostaje z nami na zawsze, a ja to Państwu gwarantuję gdyż sam jestem z nim bardzo związany  – podsumowuje prezydent Suwałk.

Ratusz dodaje, ze o tym, że logo ma ulec „liftingowi” zdecydowała Rada Miejska w Suwałkach przyjmując rok temu nową „Strategię Promocji Miasta Suwałki do roku 2027 z perspektywą do roku 2030”. Zawarta w niej była rekomendacja, by zaprojektować logotyp składający się z samych słow „Pogodne Suwałki”, pozbawiając logotyp wizerunku misia. Pozytywnie odbierany Miś Uśmich miał pozostać tylko maskotką miasta.

Ratusz tłumaczy się też tym, ze podczas konsultacji społecznych poświęconych strategii promocji brak było wniosków ze strony mieszkańców o to, by nie zmieniać logo.

WD

Źódło i fot. UM Suwałki

21.02.2024 Miś Uśmich się zestarzał. Suwałki mają nowe logo [zdjęcia, grafiki]

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
14.04.2024

Hydraulik

14.04.2024

Serwis domowy.

13.04.2024

Kierowca C+E

Dodaj nowe ogoszenie