16.05.2025

Wymiana nawierzchni chodników przy dworcu PKS w Suwałkach

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach prowadzi kolejne prace związane z poprawą infrastruktury w rejonie dworca PKS.

Pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania remontują stare i zniszczone chodniki wzdłuż terenu przy dworcu autobusowym. Nowa nawierzchnia poprawi komfort pieszych i estetykę przestrzeni często uczęszczanej przez mieszkańców i pasażerów.

To kolejny etap szerszych działań modernizacyjnych w tej części miasta. W poprzednich latach przebudowano układ komunikacyjny wokół dworca PKS, powstał nowy peron przystankowy, a stara zatoczka z płyt betonowych została zastąpiona nawierzchnią bitumiczną. Dodatkowo na sąsiednim skwerze wykonano nawierzchnię z kostki typu polbruk o powierzchni około 360 m², poprawiając estetykę i bezpieczeństwo w tym obszarze.

Obecne działania stanowią kontynuację modernizacji – ich celem jest zwiększenie funkcjonalności tej części miasta i lepsza obsługa zarówno pasażerów komunikacji publicznej, jak i prywatnych przewoźników – informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Źródło i fot: ZDiZ

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.06.2026 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2226 4.3080
USD 0.00% 3.6134 3.6864
GBP 0.00% 4.8314 4.9290
CHF 0.00% 4.5222 4.6136
Dodaj nowe ogoszenie