21.07.2021

XXI Suwalski Jarmark Folkloru już w ten weekend

data wydarzenia: 24.07.2021

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na XXI Jarmark Folkloru, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Szkoci na Suwalszczyźnie”. W programie koncerty, przegląd folkloru muzycznego naszego regionu oraz folkowy kiermasz z lokalnymi wyrobami.

Chętni mogą pojawić się na Jarmarku w specjalnie przygotowanym stroju i wziąć udział w konkursie na najciekawszą stylizację inspirowaną strojem ludowym!

24-25.07.2021
park Konstytucji 3 Maja

wstęp wolny
wydarzenie odbywa się w obowiązującym reżimie sanitarnym

XXI Suwalski Jarmark Folkloru „Szkoci na Suwalszczyźnie”, odbędzie się w dniach 24-25 lipca 2021 w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Jest to święto kultur tradycyjnych Suwałk i Suwalszczyzny z przeglądem zespołów ludowych i tradycyjnych, występami folkowymi, otwartymi warsztatami rzemiosł, prezentacjami zajęć tradycyjnych, kiermaszem rękodzieła, wyrobów rzemieślniczych i regionalnych przysmaków. W programie przewidziano również konkurs na najciekawszą stylizację inspirowaną strojem ludowym, tradycyjnym lub historycznym. 

Od bieżącego roku każdorazowo w ramach Jarmarku Folkloru będziemy prezentować specyfikę, dorobek kulturowy i kapitał symboliczny jednej z wielu grup etnicznych, wyznaniowych, etnokonfesyjnych lub etnograficznych, której przedstawiciele zamieszkiwali lub nadal zamieszkują na Suwalszczyźnie i których suwalczanie są swego rodzaju duchowymi spadkobiercami.

W 2021 roku XXI Suwalski Jarmark Folkloru organizujemy pod hasłem „Szkoci na Suwalszczyźnie”. Staraniem hrabiego Michała Paca liczni osadnicy szkoccy pojawili się na naszych terenach, w duchu celebrowania 300-lecia miasta Suwałki pragniemy szukać szkockich i – szerzej – celtyckich śladów w kulturze regionu i przywracać mieszkańcom pamięć o tym nieco „egzotycznym” dziedzictwie.

W programie między innymi:

  • Przegląd solistów, zespołów i kapel ludowych i tradycyjnych (kwalifikacje do Ogólnopolskiego Festiwalu w Kazimierzu), ocenianych przez profesjonalne jury etnomuzykologiczne
  • Koncerty zespołów: „Klekociaki” z Bociek, Kapeli ZPiT „Suwalszczyzna”, „Ancyjas”, „Sploty”, a w muzyczno – taneczną podróż do celtyckich korzeni suwalskich Szkotów zabierze nas „Shamrock”
  • Pokazy, prezentacje i warsztaty rzemiosł, rękodzieła i zajęć tradycyjnych
  • Kiermasz rękodzieła, wyrobów rzemieślniczych i regionalnych przysmaków
  • Konkurs dla publiczności na najciekawszą stylizację inspirowaną strojem ludowym, tradycyjnym lub historycznym

Informacji na temat imprezy udziela:

 Magdalena Zielińska tel. (87) 563 85 45 , e-mail: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu

Dorota Skłodowska tel. (87) 563 85 48, e-mail: dorota.sklodowska@soksuwalki.eu

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.28.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5447 4.6365
USD 0.00% 3.8472 3.9250
GBP 0.00% 5.3161 5.4235
CHF 0.00% 4.2055 4.2905
Dodaj nowe ogoszenie