25.03.2020

Zarząd Województwa i Suwalsko-Sejneńska LGD. Ponad 800 tys. dla ośrodka w Brodzie Nowym

Blisko 3,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego trafi do podlaskich gmin, gdzie powstaną ośrodki do rehabilitacji i terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną, aktywizacji mieszkańców oraz miejsca w przedszkolach.

Tak zdecydował Zarząd Województwa na wtorkowym posiedzeniu (24.03).

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach rozbuduje Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, co pozwoli na prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Planowane jest wykonanie instalacji sanitarnych, budowa nowych pomieszczeń o powierzchni użytkowej 242,6 m2, budowa kotłowni. Wartość tej inwestycji przekracza 1 mln złotych, a dofinansowanie z RPOWP wynosi 833 tys. zł. Projekt powstał w ramach Stowarzyszenia „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania.

Cztery projekty zostaną zrealizowane na obszarze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”. Ich wartość wynosi 1,9 mln zł, a dofinansowanie z RPOWP 1,5 mln zł. Wszystkie dotyczą utworzenia centrum aktywności lokalnej, w którym wykluczeni i zagrożeni wykluczeniem społecznym mieszkańcy będą mieli szansę na efektywne zagospodarowanie czasu wolnego. Będą tam również prowadzone zajęcia aktywizujące z zakresu społeczno-zawodowego.

Gmina Mały Płock zrealizuje dwie takie inwestycje. Utworzy Centrum Aktywizacji Lokalnej w zmodernizowanej świetlicy wiejskiej we Włodkach i świetlicy wiejskiej w Kątach. Gmina Turośl – na potrzeby centrum – rozbuduje i przebuduje budynek handlowy, znajdujący się we wsi Cieciory. Z kolei gmina Stawiski rozbuduje i przebuduje budynek remizy OSP we wsi Karwowo i tam utworzy centrum aktywności lokalnej.

Miasto Zambrów zaadaptuje salę gimnastyczną Miejskiego Przedszkola nr 5 w Zambrowie do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. W wyniku prac budowlanych powstaną m. in. dwie sale zajęć wychowania przedszkolnego. Dzięki temu, 47 dzieci będzie mogło dodatkowo korzystać z zajęć wychowania przedszkolnego. Projekt wart jest 2,3 mln zł, a dofinansowanie przekracza 1 mln zł. Został on zgłoszony na nabór ogłoszony w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”.

 

Źródło i fot: Barbara Likowska-Matys - Departament Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.20.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4109 4.5001
USD 0.00% 3.7353 3.8107
GBP 0.00% 4.8218 4.9192
CHF 0.00% 4.1045 4.1875
Dodaj nowe ogoszenie