21.02.2024

Zbigniew Mackiewicz, Wójt Gminy Suwałki, ubiega się o drugą kadencję

- Chcę zakończyć inwestycje, które trwają i mam wiele planów na przyszłość – mówi Zbigniew Mackiewicz - Wójt Gminy Suwałki, który ubiega się o drugą kadencję.

W niedzielę, 7 kwietnia, odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast odbędzie się dwa tygodnie później.

W Gminie Suwałki u komisarza wyborczego zarejestrowało się siedem komitetów, najwięcej ze wszystkich gmin powiatu. Do tej liczby należy dodać ewentualne komitety partii politycznych i koalicji, które o utworzeniu komitetu wyborczego zawiadamiały Państwową Komisję Wyborczą .

- Rzeczywiście mamy dużą liczbę komitetów. Na tym polega demokracja, cieszy mnie, że mieszkańcy chcą aktywnie działać – mówi Z. Mackiewicz.

Mijającą kadencję uważa za bardzo intensywną i pracowitą. Jak mówi, wiele udało się zdziałać, gmina pozyskała bardzo dużo środków zewnętrznych. Żadna z dużych inwestycji nie została zrealizowana z budżetu gminy.

- Chciałbym kontynuować rozpoczęte działania. Przede wszystkim poprawę infrastruktury drogowej i ciągów pieszo – rowerowych. Jeśli chodzi o drogi gminne, w najbliższym czasie chcielibyśmy wyremontować drogi w miejscowościach: Dubowo Drugie, Okuniowiec, Wychodne, Zielone Drugie i Stary Folwark. W przypadku dróg powiatowych przydałby się remont dróg w Małej Hucie, Gawrych Rudzie, Krzywem i Sobolewie. Nie wykluczam oczywiście działań w innych miejscowościach, ale w przypadku tych wymienionych zostały już poczynione pewne plany - opowiada.

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie -Tartak.

Jest to bardzo duża inwestycja, nadbudowa całego piętra. Po zakończeniu budowy budynek trzeba będzie wyposażyć, będzie w nimi winda. Przy szkole powstanie również nowe boisko. Trzeba też będzie wyposażyć nowy Ośrodek Czytelnictwa i Kultury w Płocicznie. Z kolei Szkoła Podstawowa w Poddubówku przejdzie termomodernizację. 

- W przypadku tej szkoły planuję większe zmiany. Chciałbym przeorganizować jej funkcjonowanie. Obecnie uczą się w niej dzieci od klasy pierwszej do ósmej. Chciałbym, aby w przyszłości w budynku zostały tylko klasy 1-3. Może uda się tam również stworzyć żłobek – mówi Z. Mackiewicz.

Na liście zadań do wykonania w najbliższym czasie znajdują się również: rozbudowa remizy OSP w Potaszni, budowa świetlicy w Białej Wodzie (ma to być zupełnie nowy, budowany od podstaw budynek z salą do spotkań, sanitariatami, łazienką, z którego mogliby korzystać również podopieczni ośrodka prowadzonego przez PSONI), wzmocnienie potencjału OSP na terenie gminy Suwałki (zakup sprzętu, samochodów, łodzi ratunkowych i podnośników dla OSP Płociczno i OSP Potasznia), może budowa przedszkola w Krzywem.

- Nie zapominamy przy tym o edukacji – zależy nam, aby poziom nauczania w naszej gminie był na wysokim poziomie. Chcemy aktywizować mieszkańców, w taki sposób, aby każda grupa wiekowa znalazła coś dla siebie. Wspieramy jako Rada kluby seniora, koło gospodyń wiejskich, nasze zespoły Wigranie i Sonus. Uważam, że jeśli chodzi o organizację niektórych przedsięwzięć jesteśmy na terenie województwa pionierami – podkreśla Wójt Z. Mackiewicz. – Nasi mieszkańcy chcą działać, są aktywni. Dzięki ich zaangażowaniu oraz dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy udaje się naprawdę sporo zdziałać. Wiadomo, że zawsze można więcej, zawsze jest pewien niedosyt, ale uważam, że tak właśnie powinno być – że chce się jeszcze więcej osiągnąć, jeszcze więcej zrobić – dodaje.

 

 (just); fot. Miłosz Kozakiewicz

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
14.04.2024

Hydraulik

14.04.2024

Serwis domowy.

13.04.2024

Kierowca C+E

Dodaj nowe ogoszenie