02.10.2023

ZBM TBS w Suwałkach przymierza się do budowy kolejnego bloku. Wypełnij ankietę

Wkrótce klucze do 53 mieszkań w Budynku A przy nowopowstałej ul. Rodziny Rylskich (u z biegu z Franciszkańską) odbiorą najemcy, przyszli właściciele.

Przypomnijmy, że w naborze kandydatów wpłynęło 150 zgłoszeń. Mieszkania przeznaczone są dla osób, których dochody są za duże, by ubiegać się o lokale komunalne i zbyt małe, by kupic je od dwelopera. Chętni muszą spełniać określone warunki. Z lokatorami zawierane są umowy najmu. Na wniosek najemcy, po upływie 5 lat obowiązywania umowy, będzie można dokonać jej przekształcenia w umowę najmu instytucjonalnego z prawem dojścia do własności. Wyodrębnienie mieszkania na własność, czyli sprzedaż nie będzie mogła nastąpić wcześniej niż po upływie 15 lat od dnia zakończenia budowy.

Teraz Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach TBS sp. z o.o. przymierza się do budowy Budynku B, w którym znajdzie się 40 mieszkań. Zostanie on wzniesiony z kredytu zaciągniętego przez Spółkę w ramach tzw. finansowania zwrotnego z BGK w Warszawie, zaangażowania przez Miasto Suwałki bezzwrotnego grantu z BGK oraz partycypacji przyszłych najemców w wysokości do 30 proc. w kosztach budowy lokalu spełniających warunki do wynajęcia lokalu mieszkalnego.

Kierując się chęcią dopasowania oferty mieszkaniowej do potrzeb zarówno mieszkańców, jak i osób, które zamierzają związać swoją przyszłość z Suwałkami, ZBM TBS zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w krótkim badaniu ankietowym, które określi skalę potrzeb w tym zakresie.

- Złożenie ankiety ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest wiążące dla żadnej ze stron - dane kontaktowe podane w ankiecie umożliwią Spółce wcześniejsze, indywidualne  powiadomienie ankietowanych o terminie rozpoczęcia naboru kandydatów na wynajem lokalu mieszkalnego budynku – informuje ZBM TBS.

Szczegóły i ankietę, która można dostarczyć osobiście do sekretariatu Spółki lub wysłać e-mailem, znajdą Państwo na zbm.suwalki.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.06.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
04.12.2023

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie