17.08.2014

Żeglarze walczyli o Puchar Wójta Gminy Suwałki

W sobotnich regatach na jez. Wigry o Puchar Wójta Gminy Suwałki rywalizowało aż 17 jachtów z załogami z Suwałk, Augustowa, Warszawy, Białegostoku, Sokółki, Wrocławia. Zmagania żeglarzy w klasach Omega Standard i MICRO z plaży w Starym Folwarku obserwowało kilkuset turystów i miłośników tej dyscypliny sportu.

Nic dziwnego, bowiem jacht, nawet ten „jeziorowy”, pod pełnymi żaglami jest jedną z trzech najpiękniejszych rzeczy jakie może zobaczyć człowiek.

- Pogoda dopisała, wiatr wiał z siłą 2-3 stopni w skali  Beauforta (prędkość od 4 do 10 km/h, fala ze szklistymi grzbietami – dop. wł.), obyło się zatem bez wywrotek – regaty opisuje Marian Wiszniewski. – W tych warunkach udało się nam przeprowadzić aż cztery biegi, z których trzy, po odrzuceniu wyniku z najgorszego, zaliczane były do końcowej klasyfikacji regat. W klasie Omega Standard bezkonkurencyjna była załoga sternika Daniela Sokołowskiego z Warszawy. Nic dziwnego, bowiem jest to jedna z pięciu najlepszych w Polsce załóg w klasie jachtów kabinowych.
 
Tam gdzie są żeglarze nie może zabraknąć ogniska i szant. Podobnie było w Starym Folwarku. Po zakończeniu regat  rozdaniu nagród  żeglarze i miłośnicy żeglarstwa długo bawili się przy ognisku śpiewając żeglarskie pieśni wraz  z Suwalską Formacją Szantową „Zmiana Wachty”.

Kolejne regaty o Puchar Wójta Gminy Suwałki za rok, a poniżej najlepsze trójki w poszczególnych klasach:

Omega Standard (11 jachtów)
1.    Daniel Sokołowski - sternik, załoga: Magdalena Jaskólska i Marek Majewski
2.    Wojciech Dziurdź
3.    Bartosz Budzik
MICRO (6 jachtów)
1.    Maciej Kondracki – sternik, załoga: Karol Sarosiek, Damian Gąsiewski
2.    Tadeusz Rurak
3.    Cyprian Kołodziejczyk     

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie