28.02.2017

1/2 PP. Wigry - Arka 0:3, pomeczowe komentarze, zdjęcia

WIGRY - ARKA 0:3 (0:1) - wygrała drużyna grająca mądrzej, bardziej wybiegana, dokładna. Arka bardzo, bardzo blisko finału Pucharu Polski.

7 min. pierwszy strzał Wigier na bramkę Arki, ale Wroński, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przeniósł piłkę nad poprzeczką
8 min. Kądzior, po zpodaniu Radeckiego, ale zamiast gola tylko róg

12 min. Arka gra spokojnie, długo rozgrywa piłkę ale nie poza upływem czasu nie przynosi to korzyści gdyńskiej drużynie

15 min. kolejna akcja Wigier prawą stroną, ale na drodze piłki stanął Marcjanik.

20 min. Wigry w niczym nie ustępują 9. zespołowi ekstraklasy, co więcej to suwalczanie dwukrotnie zagrozili bramce gdynian, ale mecz nie jest porywającym widowiskiem, sporo niedokładności z obu stron

22 min. Formella z 17 m podkręcił piłkę w lewy róg ale na posterunku debiutujący w Wigrach Damian Podleśny

37 min. Mateusz Szwoch rzut karny podyktowany za zagranie ręką Cverny zamienia na gola.

39 min. Łukasz Wroński zza pola karnego ale nad poprzeczką

45 min. po stracie gola Wigry ruszyły do przodu, ale zabrakło pomysłu na sforsowanie defensywy Arki.

49 min. Wigry w natarciu, Radecki nad poprzeczką

63. min. żółtą kartką ukarany Zbozień

68 po dośrodkowaniu z lewej strony Siemaszko wyskoczył wyżej od Zapolnika i z 5 metrów strzałem głową pokonał Podleśnego

80 min. boiskowe cwaniactwo gości bierze górę nad ambicją gospodarzy

85 min. w zespole Wigier brakuje zawodnika, który potrafiłby przejąć ciężar prowadzenia gry, takiego jakim ma  być kontuzjowany niestety Santana

90 min. + 3 doliczone przez sędziego

90+2 Bozok przedarł się lewą stroną, zagrał do pozostawionego bez opieki Formlli i ... 0:3

Wygrała drużyna grająca mądrzej, bardziej wybiegana, dokładna

Pomeczowe wypowiedzi:

Rafał Siemaszko - początek meczu niezbyt udany, Wigry niesione dopingiem stwarzały bramkowe sytuacje, przetrzymaliśmy to, strzeliliśmy gola i poszło...

Komentatorzy Polsat Sport: W grze Wigier zabrakło determinacji, boiskowych argumentów, gospodarze nie podjęli ryzyka.

Janusz Bucholc: Za łatwo straciliśmy gole i z tego musimy wyciągnąć wnioski. Nikt nam nie zarzuci, że nie chcieliśmy, ale zabrakło stabilności. Drugi gol kuriozalny, najniższy zawodnik strzela bramkę głową. Al ten dwumecz jeszcze nie jest przegrany, jeszcze powalczymy. Arka dobrze odcinała nas od podań, dobrze odrobili lekcje.

Wigry: 1. Damian Podleśny - 4. Adrian Karankiewicz (60.- 28. Kamil Adamek), 5. Vaclav Cverna, 10. Mateusz Radecki, 11. Damian Kądzior, 15. Frank Adu, 17. Łukasz Wroński (70. - 9. Miłosz Kozak), 18. Janusz Bucholc, 19. Maciej Wichtowski, 24. Kamil Zapolnik, 25. Damian Gąska (70. - 20. Adam Ryczkowski),

Zawodnicy rezerwowi: 30. Hieronim Zoch - 3. Rafał Remisz, 8. Rafał Augustyniak,, 16. Artur Bogusz,

Arka: 1. Pavels Steinbors - 90. Josip Barisić (60. - 11. Rafał Siemaszko), 8. Marcus da Silva Oliveira (80. - 19. Miroslav Bozok), 77. Dariusz Formella, 20. Dominik Hofbauer, 21. Yannick Kakoko (66. - 14. Michał Nalepa), 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 10. Mateusz Szwoch, 23. Marcin Warcholak, 33. Damian Zbozień (ż)

Zawodnicy rezerwowi: 13. Konrad Jałocha - 7. Adrian Błąd, 4. Dawid Sołdecki, 32. Przemysław Stolc
- Wiemy o co gramy - przed meczem zapowida trener Arki. - Liczę, że dzisiaj zagramy z zębem, na maksymalnych obrotach. Musimy zrobić wszystko, żeby stwarzać sytuacje, strzelać bramki i strać się, żeby Wigry sytuacji nie stwarzały.