23.01.2023

Andrzej Niewulis, wychowanek Wigier Suwałki, został piłkarzem Miedzi Legnica

Doświadczony obrońca Andrzej Niewulis zasila legnicką Miedź - poinformował dzisiaj klub z Legnicy. - Defensor znany jest z nieustępliwości i twardego, boiskowego charakteru. Te cechy sprawiały, że w częstochowskim Rakowie nosił opaskę kapitana. Z trenerem Grzegorzem Mokrym zna się jeszcze z czasów gry dla Ruchu Radzionków.

W ostatnich 5 latach Andrzej Niewulis odnosił sukcesy z Rakowem, występując w częstochowskim klubie z kapitańską opaską. Z klubem spod Jasnej Góry zdobył dwa razy Puchar Polski oraz wygrał dwa Superpuchary Polski, a poprzedni sezon zakończył wicemistrzostwem Polski. Należał do ulubieńców fanów klubu spod Jasnej Góry, pełniąc niezwykle ważną funkcję nie tylko na boisku, ale także poza nim. Niemal nieustannie uśmiechnięty, dbał o znakomitą atmosferę w szatni wicemistrzów Polski.

Pełnił też rolę motywatora, odpowiednio nastrajając kolegów z drużyny do walki o ligowe punkty i dyrygując na boisku blokiem obronnym. Niewulis bez wątpienia jest piłkarzem o charakterze lidera, który potrafi pociągnąć zespół w trudnym momencie. Nie boi się wyzwań, a w szatni koledzy nazywali go "rekinem". Takich walczaków rywalizująca o uratowanie ligowego bytu Miedź potrzebuje szczególnie!

Andrzej Niewulis Puchar Polski wywalczył również z Jagiellonią Białystok. Urodzony na "polskim biegunie zimna" piłkarz trafia do miasta uchodzącego za najcieplejsze w Polsce. Przeszłość w Wigrach Suwałki to niejedyny wspólny mianownik łączący defensora z trenerem Grzegorzem Mokrym. Obaj współpracowali ze sobą w Ruchu Radzionków. Obecny szkoleniowiec Miedzi był wówczas asystentem trenera "Cidrów" Artura Skowronka. Trener Mokry od dłuższego czasu zabiegał o sprowadzenie Niewulisa do Legnicy i dopiął swego. Zawodnik, który do Miedzi trafił na zasadzie transferu definitywnego z Miedzi Legnica, pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał z Miedzią 1,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia o dodatkowy rok.

Tyle legnicki klub. Dodajmy, że suwalczanin zna także Donatasa Venceviciusa, asystenta Grzegorza Mokrego w Miedzi. Donatas Vencevicius był trenerem Wigier podczas drugiego pobytu Andrzeja Niewulisa w macierzystym klubie (sezon 2011/2012). W seniorskim zespole Biało-Niebieskich utalentowany defensor zadebiutował już jesienią 2007 jako 18-latek i w zespole Zbigniewa Kaczmarka wraz z 17-letnim Pawłem Baranowskim tworzył najmłodszy duet stoperów w III lidze.

Po sezonie 2011/2012, Andrzej Niewulis  występował na suwalskim stadionie jako piłkarz Stomilu Olsztyn (w II lidze), Znicza Pruszków (w sparingu), no i Rakowa Częstochowa (na zapleczu ekstraklasy i w Pucharze Polski - na zdjęciach).

 

WD
Źródło: Miedź Legnica
Fot. Suwalki24.pl
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Trefl Gdańsk


Ślepsk Malow Suwałki

25.02.2024
17:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.25.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
24.02.2024

Tynki maszynowe

Dodaj nowe ogoszenie