09.06.2014

Awans Wigier. Gasną emocje, ale nie radość [zdjęcia]

We wtorek przed południem w ratuszu z ekipą Wigier spotka się prezydent Suwałk. Później na konferencji prasowej prezes klubu opowiedzą o przygotowaniach do występów na zapleczu ekstraklasy.

W kadrze zespołu, który piorunującym finiszem zdobył mistrzostwo II ligi dojdzie do niewielkich zmian. Drużynę ma wzmocnić najwyżej czterech zawodników. Rewolucja nie jest wskazana nie tylko z uwagi na krótki okres przygotowawczy. Obecni gracze pokazali, że w I lidze nie będą bez szans.

- Mają wysoki potencjał, który przesądzał o wynikach spotkań – mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. – Zwycięstwo w ostatnim meczu, w którym presja była największą z możliwych, świadczy o tym, że są przygotowani do podjęcia walki w I lidze. Chcemy zadomowić się w niej na dłużej.

Kaczmarek objął drużynę po Donatasie Venceviciusie w trudnym momencie, kiedy piłkarzom wybitnie nie szło. Jakby było mało pięciu kolejnych remisów, przyszła porażka, druga i ostatnia w wiosennej rundzie, z Olimpią Zambrów. Po 27. kolejce spotkań biało-niebiescy spadli na piąte miejsce. Do liderującej Pogoni Siedlce tracili aż 11, a do drugiej Siarki Tarnobrzeg 9 punktów! Wszyscy mówili wtedy o obronie przed spadkiem, a nie o awansie.

- Zaprocentowały szeroka, wzmocniona zimą kadra zespołu i stworzone jej warunki przygotowań, wśród nich obóz w Turcji – przekonuje Dariusz Mazur, prezes Wigier. – Rywale dostali zadyszki, a my mogliśmy przeżywać piękny sen, bo tak można nazwać serię siedmiu zwycięstw z rzędu.

Ostatnią, niedzielną wygraną 3:2 ze Stalą Rzeszów, oglądało około 3,5 tysiąca kibiców, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę. Takiego dopingu mogłyby pozazdrościć suwalczanom kluby nawet z ekstraklasy.

W zespole Zbigniewa Kaczmarka wyróżnili się mający za sobą występy w Widzewie Łodź Sebastian Radzio, strzelec wszystkich trzech goli i wypożyczony z Jagiellonii Białystok Karol Mackiewicz, król asyst. Czy pozostaną oni w zespole na następny sezon? We wtorek otrzymamy przynajmniej część odpowiedzi na najważniejsze pytania, dotyczące przyszłości biało-niebieskich po historycznym awansie.

 

czytaj więcej: Suwalki24 - Wigry Suwalki

udostępnij na fabebook
14.06.2014, 13:05:13

sks sks sks !!!!!!!!

bardzo dobra gra i jeszcze raz sks

09.06.2014, 17:12:53

kibic

nalezy podziekowacj jurkowi lancowi za wzmocnienie silowe zawodnikow kopanie pilki to nie wszystko a nie slyszalem o nim ani slowa

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie