31.08.2014

Bez urodzinowego prezentu [zdjęcia]

Biało-niebiescy nie zdołali sprawić sobie prezentu w 67. rocznicę powstania klubu i ponieśli drugą porażkę w tym sezonie, przegrywając 0:1 z Olimpią Grudziądz. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości zdobył w 82 minucie Woźniak, który po zagraniu Popovicia zupełnie niepilnowany wbiegł z piłką w pole karne Wigier i mocnym strzałem w "długi" róg pokonał Karola Salika.

Mecz ten mógł jednak ułożyć się zupełnie inaczej, bo Wigry miały swoje sytuacje, a w 67 minucie arbiter powinien wyrzucić z boiska Pitera-Bučke, który nieprzepisowo zatrzymał na linii pola karnego wychodzącego na czystą pozycję Kamila Adamka.

Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia podopieczni Zbigniewa Kaczmarka mieli dwie minuty później. Świetną piłkę w kierunku Mackiewicza zagrał Adamek, pomocnik Wigier dograł do Radzia, którego strzał o centymetry minął bramkę gości.

Olimpia odpowiedziała jedną groźną sytuację, ale Szczot zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i po minięciu Karola Salika nie zdołał trafić do pustej bramki.

Biało-niebiescy ponieśli drugą porażkę w tym sezonie, ale zdecydowanie na nią nie zasłużyli. Suwalczanie, szczególnie w drugiej połowie, zagrali naprawdę dobrze na tle doświadczonego zespołu Olimpii.

Mateusz Mazur, fot. Marta Orłowska

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
Bramka: Woźniak 82'
Wigry: Salik - Bogusz, Karankiewicz, Mackiewicz, Sernas (61' Adamek), Lauryn, Michałowski, Radzio (87' Tarnowski), Bartkowski, Żebrowski (76` Biel), Jarzębowski
Olimpia: Wróbel - Jaroch, Łabędzki, Bucko, Woźniak, Kłus, Popović, Kaczmarek (89' Suchocki), Rogalski (72' Smoliński), Cieśliński, Aleksander (57' Szczot).
Żółte kartki: Bartkowski - Kaczmarek, Piter-Bučko.

Miedź Legnica - Arka Gdynia  4:4
Gole: Wojciech Łobodziński 4, Adrian Woźniczka 61, Patryk Szymański 77, 83 - Antoni Łukasiewicz 6, Grzegorz Lech 13, Bartosz Ława 73 Michał Nalepa 86, karny
Czerwone kartki: Adrian Woźniczka 83 – Krzysztof Sobieraj 90+ (za 2 żółte)