27.08.2014

Chrobry wygrał, bo bardziej chciał

Niestety, dziś nie dojechaliśmy na to spotkanie. Byliśmy słabszym zespołem i zasłużenie przegraliśmy. Bezpośrednie pojedynki decydowały o tym, że Chrobry wygrywał praktycznie wszystko, bo bardziej chciał – tak przegrany 1:3 mecz z Chrobrym w Głogowie skomentował Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. Dodajmy, że gol Adamka był 2.500 strzelonym przez piłkarzy Wigier w 67-letniej historii ligowych rozgrywek.

A tak przebieg spotkania relacjonuje  oficjalna strona głogowskiego klubu:
W przerwie, przy stanie 1:1, jeden z zawodników zapytany o to, czy to wszystko ogarną, odpowiedział: „pewnie, że tak”. Jak mówili, tak zrobili. Chrobry pokonując Wigry Suwałki odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie. Co najważniejsze - jak najbardziej zasłużone.

Już w 7 minucie przed dobrą okazją stanął Chrobry. Po dograniu Adama Samca wzdłuż bramki uderzał Damian Ałdaś, lecz zrobił to niecelnie. To jednak nie była zapowiedź szumnych ataków, bo w odpowiedzi interweniować musiał Sławomir Janicki wybijając na rzut rożny, a w 15 minucie Wigry wyszły na prowadzenie. Po podaniu z prawej strony piłkę trącił Kamil Adamek i z kilku metrów pokonał głogowskiego bramkarza. Pomarańczowo-czarni już kilka dni temu zapowiadali, że dosłownie „zaorają boisko” aby tylko wygrać i teraz, już po czasie, można stwierdzić, że mówili prawdę. Właściwie nie było dla nich straconych piłek. Walczyli na każdym metrze boiska. Olbrzymia determinacja. To powoli zaczynało przynosić efekty. W 42 minucie po wrzutce Damiana Piotrowskiego głową do remisu doprowadził Michał Ilków-Gołąb, ale to był dopiero początek.

Jeśli w pierwszych 45 minutach było dużo determinacji, to trudno wyrazić to, ile było jej w drugiej. Podopieczni Ireneusza Mamrota grali z wiarą, przeważali zdecydowanie i stwarzali sytuacje. W 56 minucie jeszcze się nie udało, gdy wzdłuż bramki futbolówkę wysunął Łukasz Szczepaniak, a nie zdążył dobiec do niej Damian Piotrowski. Chrobry dalej robił swoje i w 67 minucie zza pola karnego, czyli w znanym wszystkim stylu, wstrzelił się Mateusz Hałambiec. Głogowianie prowadzili i to dodało im jeszcze większej werwy. Goście byli w tarapatach, ale nie zdołali powstrzymać rozpędzonego już w tym momencie Chrobrego. Zaraz po trafieniu Hałambca, piłkę w stronę będącego bliżej bramki Piotrowskiego skierował Damian Sędziak, po czym „Świrek” momentalnie umieścił ją w środku.
Mając 3:1 pomarańczowo-czarni uspokoili grę. Do końca kontrolowali wyniki, dzięki czemu zwycięstwo pozostało niezagrożone.

Gole: Wojciech Trochim 13, Maciej Kowalczyk 23 – Marcin Garuch 68
Czerwona kartka: Tomasz Midzierski (Miedź, 69)
Chrobry Głogów - Wigry Suwałki  3:1
Gole: Michał Ilków-Gołąb 42, Mateusz Hałambiec 66, Damian Piotrowski 68 - Kamil Adamek 15
GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice  1:1
Gole: Grzegorz Goncerz 16 – Rafał Siemaszko 43
Sandecja Nowy Sącz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza  1:3
Gole: Maciej Bębenek 70 – Emil Drozdowicz 32, 53, 83
Czerwona kartka (za 2 żółte): Dalibor Pleva (Termalica, 77)
Zagłębie Lubin - Bytovia Bytów  2:2
Gole: Arkadiusz Woźniak 54, Krzysztof Piątek 60 - Michał Pietroń 69, Karol Piątek 78

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz  19:47

Na zdjęciu Marty Orłowskiej z meczu Wigry - Zagłębie Lubin, z nr. 15 na białej koszulce Kamil Adamek, zdobywac 2.500 gola dla Wigier w 67-letniej historii ligowych występów Wigier