24.08.2022

Dąb Dabrowa Białostocka - Wigry Suwałki 3:6. Czwarta kolejna wygrana i awans na pozycję wicelidera

Podopieczni Kamila Lauryna spotkanie w Dąbrowie Białostockiej zaczęli fantastycznie, bo od goli strzelonych przez Dawida Kalinowskiego i Łukasza Kubraka już w 1 i 7 minucie.

Gospodarze odpowiedzieli 13 minut później. Na ripostę suwalczan nie trzeba było długo czekać, bowiem po golach Wojciecha Mickiewicza i Łukasza Trabki w 27 i 40 minucie prowadzili już 4:1.

Jeszcze przed gwizdkiem arbitra na przerwę graczom Dębu udało się zmniejszyć straty.

Po zmianie stron Wigry kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. W 76 i 90 minucie na liste strzelców ponownie wpisali się Dawid  Kalinowski i Łukasz Trąbka.

W doliczonym czasie Dąb zdołał jeszcze zmniejszyć rozmiary przegranej.

- Mecz przebiegał pod naszą kontrolą, cieszą cenne trzy punkty, ale nie ustrzegliśmy się błędów i niedokładnych dograń - opowiada Kamil Lauryn, trener Wigier. - Słowa uznania kieruję nie tylko pod adresem moich zawodników, ale także wspaniałych kibiców z Suwałk, których gorący doping dodawał nam skrzydeł.Fani byli niczym dwunasty nasz zawodnik na boisku – dodaje szkoleniowiec Biało-Niebieskich.

TM

Dąb Dąbrowa Białostocka - Wigry Suwałki  3 : 6  (2:4)

Gole: gospodarze 20, 45 i 90+2 Dawid Kalinowski 1 i 76, Łukasz Kubrak 7,  Wojciech Mickiewicz 27, Łukasz Trąbka 40 i 90

Wigry: Piotr Słowikowski – Filip Kozłowski (35. Marcel Mazalewski), Marcin Fiedorowicz, Dawid Kalinowski, Tomasz Rytelewski, Wojciech Milewski, Łukasz Kubrak (80. Wojciech Łada), Wojciech Mickiewicz (77. Paweł Stasiński), Radosław Gulbierz, Sebastian Zackiewicz, Łukasz Trąbka

Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Grabówka  2 : 3

UWAGA: W tabeli uwzględniono zweryfikowany wynik meczu 2. kolejki z 14.08. Dąb Dąbrowa Białostocka – KS Wasilków z 2:3 na 0:3