01.10.2023

Dąb Dąbrowa Białostocka – Wigry Suwałki 1:5. O to właśnie chodzi [wyniki, tabela]

Szóste z rzędu zwycięstwo na wyjeździe odnieśli piłkarze Wigier. W odróżnieniu od spotkań w Krypnie i Mońkach, gdzie przegrywali do przerwy, w Dąbrowie Białostockiej od razu ruszyli na przeciwnika i już po 11 minutach prowadzili 2:0.

Czwartego już w tym sezonie hat-tricka ustrzelił Kamil Zalewski (na zdjęciu z meczu z Warmia Grajewo), a na listę strzelców wpisali się także Marcin Fiedorowicz i Wojciech Milewski.

Zwycięstwo nad Dębem awansowało drużynę Pawła Cimochowskiego na 3. miejsce w tabeli. Swój mecz u siebie z Wissą Szczuczyn niespodziewanie przegrał bowiem Ruch Wysokie Mazowieckie, który przejedzie do Suwałk za tydzień. Przypomnijmy, że w sobotę punkty straciła także Warmia Grajewo, która zremisowała z Turem Bielsk Podlaski.

Mecz od pierwszych minut przebiegał pod pełną kontrolą Wigier. Gospodarze grając z silnym rywalem ustawili się głęboko w defensywie, jednak na nic się to nie zdało. Strzelanie rozpoczął już w 5 minucie Wojciech Milewski, który posłał strzał z linii 16 metra, a piłka po rykoszecie zmyliła bramkarza Jakuba Kondrusiewicza i wpadła do bramki gospodarzy.

W 10 minucie po kolejnej akcji suwalczan piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z defensorów Dąbrowy. Arbiter podyktował rzut karny, który ze spokojem na gola zamienił Kamil Zalewski. Biało-Niebiescy prowadzili do przerwy 2:0, w pełni kontrolując przebieg gry i nie dając gospodarzom żadnych szans na stworzenie akcji przed bramką Jakuba Kanclerza.

Po zmianie stron suwalczanie szybko podwyższyli wynik meczu. Po akcji przez środek boiska piłkę na 18 metr zgrał głową Maciej Makuszewski, przyjął ją sobie Kamil Zalewski i strzałem z półobrotu trafił do bramki rywala. Czwarty cios zadał Marcin Fiedorowicz, który strzałem głową zamknął akcję po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Łukasza Trąbki.

W 58 minucie Wigry dobiły rywala. Po wrzutce na dalszy słupek piłkę strzałem głową skierował piłkę do bramki Kamil Zalewski, który zdobył hat-tricka i swojego 16 gola dla suwalskich Wigier. Z asysty znów cieszył się Łukasz Trąbka.

Na ostatnie pół godziny szkoleniowiec Wigier posłał na murawę Pawła Fajkowskiego, a w linii obrony Jakuba Płoszkiewicza zastąpił Kacper Babkowski. Na boisku obok Eduarda Serbula pojawił się także Beniamin Przełomski.

To właśnie z Przełomskim pojedynek biegowy wygrał zawodnik Dąbrowy - Dawid Kos, który w 74 minucie wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Jakuba Kanclerza. Zdobywając bramkę honorową, wykorzystał pierwszą i ostatnią tak groźną sytuację stworzoną przez graczy z Dąbrowy Białostockiej.

Pod koniec meczu wynik mogli jeszcze podwyższyć Maciej Makuszewski i Kamil Zalewski. Pomocnik suwalczan pechowo nie trafił strzelając po długim rogu, a po uderzeniu  Zalewskiego z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki bramki.

Biało - Niebiescy odnieśli ósme zwycięstwo w sezonie, wciąż pozostają niepokonani i z 26 punktami zajmują 3. lokatę w tabeli tracąc do lidera z Wasilkowa pięć punktów. Na szczęście suwalczanie wciąż mają jeden zaległy mecz z Turem Bielsk Podlaski. Za tydzień na stadionie w Suwałkach zmierzą się z depczącym im po piętach Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Wigry Suwałki 1 : 5 (0:2)

Bramki: 0:1 – Wojciech Milewski 5, 0:2 – Kamil Zalewski 11-karny, 0:3 – Kamil Zalewski 49, 0:4 – Marcin Fiedorowicz 53, 0:5 – Kamil Zalewski 58, 1:5 – Dawid Kos 74.

Dąb Dąbrowa Białostocka: Jakub Kondrusiewicz, Jakub Kierkla,  Jarosław Sujeta, Mateusz Rogowski, Jacek Markiewicz, Bartos Kułak, Petro Susak, Kamil Markiewicz, Adrian Chim, Robert Speichler, Maciej Klimczuk.

Wigry Suwałki: Jakub Kanclerz, Filip Kozłowski, Jakub Płoszkiewicz (66. Beniamin Przełomski), Eduard Serbuł, Bartosz Gużewski, Wojciech Milewski, Łukasz Kubrak (61. Paweł Fajkowski), Marcin Fiedorowicz Łukasz Trąbka, Maciej Makuszewski, Kamil Zalewski.