05.07.2014

Drugi sparing, pierwsza porażka Wigier. 0:1 z rezerwami Rubina

Suwalski beniaminek I ligi w rozegranym w Legionowie meczu kontrolnym przegrał 0:1 z

Rubinem II Kazań. Wigry straciły gola w 66 minucie po rzucie rożnym. Niepilnowany zawodnik

rosyjski strzałem z woleja z pięciu metrów nie dal szans Hieronimowi Zochowi.

W rezerwach Rubina, przypomnijmy, występują 21-22-letni piłkarze szykujący się do rozgrywek
II ligi rosyjskiej, a przede wszystkim marzący o jak najszybszym awansie do kadry
pierwszego zespołu. W miniona środę Rubin II pokonał 2:1 Widzew Łódź.

- Rosjanie poradziliby sobie w naszej I lidze – uważa Zbigniew Kowalewski, kierownik
suwalskiej drużyny. – Zaprezentowali równy poziom przez 90 minut. My, z kolei, zagraliśmy
bardzo dobrze w pierwszej połowie i trochę gorzej po zmianie stron. Szkoda, że zmarnowaliśmy dwie-trzy dogodne okazje.

Trenujący ostatnio trzy razy dziennie suwalczanie pojechali do Legionowa w 22-osobowym
składzie. Z kadry zgrupowanej na stacjonarnym obozie w Suwałkach zabrakło narzekających na
urazy Aleksandara Atanackovicia i trzeciego bramkarza Patryka Sobolewskiego oraz nabytków -
Tomasza Jarzębowskiego i Mateusza Kwiatkowskiego.

Trener Zbigniew Kaczmarek wystawił dwie „11”. Z grona nowych graczy kilka bardzo dobrych interwencji pokazał Zoch, podobał się stoper Maciej Wichowski i skrzydłowy, młodzieżowiec Bartosz Biel.

- Biel zaprzepaścił dwie niezłe okazje strzeleckie – opowiada Kowalewski. – Po przerwie zaś
sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sebastian Radzio, który z bliska uderzył z pierwszej
piłki, zamiast ją spokojnie przyjąć i kopnąć do siatki. Potem, po podaniu Radzio, zbyt
nerwowo zachował się tez Piotr Karłowicz.

Suwalczanie, mówiąc sportowym slangiem, mieli ciężkie nogi, nie mogą jeszcze marzyc o
lżejszych treningach. Stacjonarne zgrupowanie potrwa do środy. Tego dnia o godz. 17 w
atrakcyjnie zapowiadającym się sparingu biało-niebiescy podejmą Jagiellonię Białystok.
Spotkanie będzie mogło obejrzeć maksimum  900 kibiców, bo tyle miejsc liczy jedyna, która
będzie otwarta w środę, trybuna główna.

Wigry Suwałki – Rubin II Kazań 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 – 66. minuta.

Wigry I połowa: Salik- Bartkowski, Wenger (30. Wichtowski), Karankiewicz, Bogusz, Romachów, Lauryn, Tarnowski, Bujalski, Biel, Tuttas.

II połowa: Zoch – Wasilewski, Wichtowski, Karankiewicz (60. Wenger), Widejko, Żebrowski,
Michałowski, Drągowski, Mackiewicz, Radzio, Karłowicz.