25.07.2023

Dziesięciu byłych piłkarzy Wigier Suwałki, wśród nich wychowanek, zagrało na inaugurację ekstraklasy

Suwalscy czwartoligowcy rozpoczną sezon 5-6 sierpnia, w tę środę o godz. 18:30 zagrają ostatni już sparing z Mamrami Giżycko, a w miniony weekend ruszyły rozgrywki PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi oraz 2. Ligi.

Na najwyższy szczebel wrócił Ruch Chorzów, a w jego barwach suwalczanin, stoper Paweł Baranowski (na zdjęciu czwarty od lewej), który na tym poziomie grał już w Podbeskidziu Bielsko-Biała, GKS-ie Bełchatów i Górniku Łęczna. W 1. kolejce Ruch, w którym 32-letni wychowanek Wigier rozegrał całe spotkanie, przegrał z Zagłębiem w Lubinie 1:2.

Pierwszym liderem została Legia Warszawa, z Rafałem Augustyniakiem (na zdjęciu pierwszy od lewej) na środku obrony, która pokonała innego beniaminka, ŁKS Łódź 3:0.

Współliderem jest broniący tytułu Raków Częstochowa, który także 3:0 wygrał z Jagiellonią Białystok.  Od 64 minuty w białostockim zespole występował Paweł Olszewski.

Aż trzech byłych zawodników Wigier zagrało w spotkaniu, w którym Widzew Łódź, z Mateuszem Żyro, wygrał z trzecim ekstraklasowym nowicjuszem, Puszczą Niepołomice 3:2. W zespole z Niepołomic grają Łukasz Sołowiej i Kamil Zapolnik (na zdjęciu szósty od lewej).

Suwalscy kibice pilnie śledzą wyniki Warty Poznań, której trener jest Dawid Szulczek, były szkoleniowiec Biało-Niebieskich, a jego asystentem suwalczanin Arkadiusz Szczerbowski. Warta, z Jakubem Bartkowskim na prawej obronie, która była rewelacją poprzedniego sezonu, na początek obecnego przegrała z Pogonią Szczecin 0:1.

Damian Kądzior (na zdjęciu pierwszy od prawej) od 72. minuty wystąpił w meczu, w którym jego Piast Gliwice przegrał z Lechem Poznań 1:2.

Kolejny legendarny klub, Górnik Zabrze, w którym od 67. minuty wystąpił pomocnik Robert Dadok, niespodziewanie przegrał z Radomiakiem Radom 0:2.

Stal Mielec, z Krzysztofem Wołkowiczem w wyjściowym składzie, zremisowała z Cracovią Kraków 2:2.

Na zapleczu ekstraklasy i w 2. Lidze byłych zawodników Wigier jest dużo więcej. Wspomnijmy tylko, że i w Wigrach, których jest wychowankiem i teraz w Polonii  Bytom, którą właśnie wzmocnił, drugoligowe doświadczenia zbiera suwalczanin Adrian Piekarski.