13.03.2020

Fortuna 1 Liga, II liga i ekstraklasa jednak zawieszone. Wigry Suwałki nie wyjechały do Niecieczy

Biało-Niebiescy opóźniali wyjazd na drugi koniec Polski i doczekali się komunikatu PZPN o odwołaniu meczów 23. kolejki I i II ligi.

W ślad za piłkarską federacją poszła spółka zarządzająca rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy, ktora poinformowała, że jej mecze zostały przełożone i w marcu już nie będą rozgrywane. Ekstraklasa dołączyła do większości pauzujących w Europie lig i czeka na wtorkową decyzję o przełożeniu Mistrzostw Europy. Wówczas krajowe rozgrywki nie musiałyby kończyć się w maju.

- Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami na temat terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku - brzmi komunikat.

Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj przed południem, na nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu PZPN zapadła uchwała o kontynuowaniu rozgrywek. Wieczorem pojawiły się głosy samych piłkarzy, by jednak odwołać mecze.

 "W nawiązaniu do wczorajszej decyzji zarządu PZPN w zakresie rozgrywania meczów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi zgodnie z terminarzem rozgrywek, Polski Związek Piłki Nożnej podkreśla, iż zdrowie zawodników i wszystkich uczestników rozgrywek zawsze było i jest dla PZPN najwyższą wartością.

Jednocześnie przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami. Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy.

W związku z powyższym, mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie".

Pierwotnie, na sobotni mecz 23. kolejki z Bruk-Bet Termaliką w Niecieczy suwalski zespół miał wyjechać w piątek, 13 marca rano. Postanowiono jednak poczekać kilka godzin i dzięki temu Wigry uniknęły zbędnych kosztów.

Będzie czas, by spokojnie dokończyć sezon

Większość pierwszo- i drugoligowych klubów ze zdziwieniem  przyjęła inną czwartkową decyzję Zarządu PZPN mówiącą o tym, że "jeśli władze administracyjne wydadzą decyzje uniemożliwiające rozgrywanie meczów na terenie kraju lub jego części, rozgrywki mogą zostać  zakończone pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów na podstawie decyzji Zarządu PZPN, Komisji ds. Nagłych PZPN lub Zarządów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej". 

Z przedwczesnego zakończenia sezonu cieszyłyby się tylko zespoły zajmujące dzisiaj miejsca dające awans lub gwarantujące utrzymanie. Przypomnijmy, że w tym roku w I i II lidze trwa walka nie tylko o miejsca 1. i 2., ale też o 3-6., zapewniające udział w barażach.

Oburzone są przede wszystkim zespoły, które dotknęłaby degradacja.

- Nie zmienia się zasad w trakcie gry - dominuje pogląd. - Rozgrywki można wznowić w kwietniu, a nawet w maju czy czerwcu. Drużyny I i II  ligi grają tylko w weekendy, w każdej chwili można dołożyć środowe terminy.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.01.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.63% 4.4871 4.5777
USD 0.07% 4.0963 4.1791
GBP 0.30% 5.0822 5.1848
CHF 0.75% 4.2445 4.3303
01.04.2020

Praca na obwodnicy

Dodaj nowe ogoszenie