23.03.2014

Horror z happy endem [Fotorelacja]

Dawno takiego meczu w Suwałkach nie było i pewnie jeszcze długo takiego widowiska suwalscy kibice mogą nie zobaczyć. Wigry w dramatycznych okolicznościach, strzelając gole w 86 i 94 minucie, pokonały 2:1 Motor Lublin 2:1. Po 21 kolejkach Wigry zajmują 4. miejsce tracąc 1 pkt. do wicelidera i 3 do lidera.

Od pierwszych minut było widać wielkie zaangażowanie i chęć zwycięstwa w grze biało-niebieskich. Suwalczanie grali wysokim pressingiem i przynosiło to efekty. Najlepszą okazję miał w 18 minucie Daniel Michałowski. Po dośrodkowaniu Żebrowskiego, strzał głową pomocnika biało-niebieskich minimalnie minął bramkę gości. Piętnaście minut później dobrą sytuację miał Stanaitis, ale jego uderzenie z woleja wypiąstkował Karol Salik. Trochę kontrowersji było w 41 minucie, w polu karnym gości obrońcę wyprzedził Tuttas, po czym napastnik biało-niebieskich padł w polu karnym. Sędzia nie gwizdnął jednak jedenastki.

Pierwsze piętnaście minut drugiej połowie należało zdecydowanie do Wigier. Suwalczanie nie schodzili z połowy Motoru, cały czas atakowali. Blisko zdobycia bramki był Tomasz Tuttas, który znalazł się w doskonałej sytuacji w 53 minucie. Napastnik Wigier nie trafił jednak z trzech metrów do bramki, po dograniu Karola Mackiewicza. Jedna kontra, wyprowadzona w 65 minucie, dała Motorowi prowadzenie. Mateusz Żebrowski w polu karnym sfaulował jednego z piłkarzy gości, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Broź.

Podopieczni Donatasa Venceviciusa od razu rzucili się do odrabiania strat, ale bramka, strzeżona przez Pawła Lipca, była jak zaczarowana. Strzały Tuttasa i uderzenie Luksysa, albo mijały bramkę, albo cudem bronił je golkiper gości. Udało się wreszcie w 86 minucie. W sytuacji sam na sam znalazł się Tomasz Tuttas, i strzałem po ziemi w dłuższy róg, dał Wigrom wyrównanie.

Piłkarzy nie zadawalał jednak remis. Stadion oszalał w doliczonym czasie gry. W ostatniej akcji spotkania, dwaj rezerwowi dokonali cudu. Z lewej strony boiska dośrodkował Robert Wesołowski, a piłkę do bramki głową skierował Piotr Karłowicz. Motor zdążył jedynie zacząć od środka i sędzia skończył spotkanie. Suwalczanie pokazali wielki charakter i wolę walki, za co na pewno należą im się słowa pochwały. Warto pochwalić również kibiców Wigier, którzy do ostatnich minut wierzyli w zwycięstwo i głośnym dopingiem pomogli piłkarzom wygrać to spotkanie.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 2:1 (0:0)

Bramki: 86' Tuttas, 94' Karłowicz - 64' (k) Broź

Wigry: Salik - Żebrowski(68' Karłowicz), Porębski, Wenger (82' Luksys), Karankiewicz, Lauryn, Bogusz, Atanacković, Michałowski (84' Wesołowski), Mackiewicz, Tuttas

Motor: Lipiec - Zontek, Komor, Stanaitis, Pawłowicz, Broź (80' Jaroń), Lewiński, Król, Kądzior (60' Stachyra), Jonczyk (57' Wrzesiński, 87' Wolski)), Tataj

Żółte karki: Mackiewicz, Atanacković, Wesołowski - Pawłowicz, Jończyk, Broź