25.06.2019

Hubert Sadowski i Łukasz Bogusławski na testach w Wigrach, Patryk Małecki w Sosnowcu

Nie jest wykluczone, że w kolejnych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w biało-niebieskich barwach będzie występował następny zawodnik wypożyczony z Pogoni Szczecin.

Najpierw był Robert Obst, a w poprzednim sezonie graczem Wigier był powoływany do reprezentacji Polski U-20 Damian Pawłowski, który teraz znalazł się w kadrze Pogoni na pierwsze zgrupowanie przygotowawcze do rozgrywek ekstraklasy. Dołączy on do byłego zawodnika Wigier Jakuba Bartkowskiego, który do Szczecina trafił minionej zimy z Wisły Kraków.    

Ciekawostką jest, że także w Pogoni przerywnik w wieloletniej grze w Wiśle zaliczył wychowanek suwalskiego klubu Patryk Małecki. Poprzedni sezon 30-letni skrzydłowy, były 8-krotny reprezentant Polski spędził na Słowacji, a kilka dni temu podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec, spadkowiczem z ekstraklasy. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, Patryk Małecki przyjedzie do rodzinnych Suwałk w ostatni weekend maja przyszłego roku  na kończący sezon I ligi mecz Wigry - Zagłębie.

Wracając do Pogoni Szczecin, w kadrze na zgrupowanie nie znalazł się 19-letni obrońca Hubert Sadowski. Na oficjalnej stronie szczecińskiego klubu poinformowano, że piłkarz, który w minionym sezonie grał w III-ligowych rezerwach wyjechał do Suwałk  i zostanie wypożyczony do Wigier, jeżeli pomyślnie przejdzie testy.

- Czekamy na Huberta - potwierdza Adam Fedoruk, trener biało-niebieskich. - To piłkarz, który trenował z pierwszym zespołem Pogoni. Zobaczymy, jak zaprezentuje się na sprawdzianach.

W środę gierka, w sobotę pierwszy sparing

- Od ubiegłego tygodnia przetestowaliśmy sporą grupę zwłaszcza młodych zawodników - mówi Adam Fedoruk. - Pozostało trzech i decyzje wobec nich zapadną po środowej gierce wewnętrznej lub po sobotnim sparingu z Jagiellonią Białystok. 

Wigry liczą każdy grosz, trener musi dokonać właściwej selekcji. Przygląda się nie tylko młodzieżowcom. Na treningach pojawił się pochodzący z Augustowa wychowanek MOSP Jagiellonii Łukasz Bogusławski, który rozegrał 14 spotkań w ekstraklasie w barwach Górnika Łęczna. Ostatnie dwa sezony 26-letni stoper spędził w GKS-ie Tychy. W poprzednim wystąpił w 10 meczach, m.in. w rundzie jesiennej zagrał (na zdjęciach z nr 93) w zakończonym remisem 2:2 spotkaniu w Suwałkach.

- Władze klubu pracują nad kilkoma transferami doświadczonych, ogranych zawodników, którzy z marszu wzmocnią drużynę - opowiada Adam Fedoruk. - Trzeba cierpliwie czekać, mamy jeszcze ponad cztery tygodnie do rozpoczęcia sezonu.

W najbliższą sobotę Wigry pojadą do Kępy niedaleko Warszawy na sparing z Jagiellonią. Białostocki klub ogłosił właśnie, że chętnie znowu wypożyczy Martina Adamca, który wiosną zagrał w  w ośmiu spotkaniach ekstraklasy, a jesienią w I lidze był motorem napędowym i najskuteczniejszym graczem Wigier (6 goli). Powrót  młodzieżowego reprezentanta Słowacji do Suwałk byłby mile widziany, ale chrapkę na środkowego pomocnika mają także bogatsze kluby.

Tekst i fot. Wojciech Drażba


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.07.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.01% 4.4224 4.5118
USD 0.80% 3.9044 3.9832
GBP 0.46% 4.8832 4.9818
CHF 0.13% 4.1546 4.2386
Dodaj nowe ogoszenie