15.11.2020

Hutnik Kraków – Wigry Suwałki 1:2. Znowu komplet pod Wawelem [wyniki, tabela]

Na zakończenie 12. kolejki drugiej ligi, piłkarze Wigier Suwałki odnieśli cenne zwycięstwo w Krakowie, pokonując 2:1 miejscowego Hutnika.

Po wygranej 3:1 z Garbarnią, to już drugi triumf pod Wawelem w tej rundzie. Zdobyty komplet punktów umocnił Biało-Niebieskich na pozycji wicelidera z 5 oczkami przewagi nad również walczącą o awans GieKSą Katowice.

Suwalczanie po ostatniej, niespodziewanej porażce z innym beniaminkiem – Sokołem Ostróda, do tego meczu przystąpili z pokorą i nastawieniem, by długo utrzymywać się przy piłce. Atak pozycyjny Wigier nie przynosił okazji do tworzenia sytuacji strzeleckich, a podkreślić trzeba też fakt, że bardzo dobrze spisywał się w defensywie zespół Hutnika. To główne przyczyny, dla których ten mecz nie obfitował w groźne sytuacje i parady bramkarzy.

Biało – Niebiescy próbowali zaskoczyć beniaminka prostopadłymi podaniami w pole karne i po jednym z nich w 22 minucie niewiele zabrakło, aby do strzału doszedł Cezary Sauczek. Szybciej jednak przy piłce znalazł się bramkarz Hutnika – Dawid Smug.

Po pół godzinie gry, to zespół gospodarzy mógł wyjść na prowadzenie. Kontratak Hutnika wyprowadził Abdallah Hafez i pięknym podaniem w tempo obsłużył Mateusza Ozimka. 20-letni pomocnik naciskany przez stoperów oddał mocny strzał, a piłka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Hieronima Zocha. Chwilę później, na strzał pokusił się Krzysztof Światek, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 40 minucie przy linii bocznej po faulu na Denisie Gojko, rzut wolny miały Wigry. Grzegorz Aftyka świetnie dograł futbolówkę na bliższy słupek, a tam mierzący 189 centymetrów Łukasz Bogusławski strzałem głową wpakował piłkę do bramki rywala.

Gospodarze broni nie złożyli i jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania, ale po uderzeniu Krzysztofa Świątka instynktownie sparował piłkę na rzut rożny Hieronim Zoch.

W drugiej odsłonie jeszcze bardziej próbowali atakować gospodarze, co dawało więcej przestrzeni do wyprowadzania akcji przez Wigry. Po jednej z nich w 53 minucie Łukasz Kędziora oddalił zagrożenie wybijając piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne, padł na murawę Adrian Piekarski i arbiter bez zawahania podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Patryk Czułowski. Podobnie jak w meczu z Bytovią Bytów, niewiele jednak brakowało, aby bramkarz mógł zaliczyć udaną interwencję.

Przy korzystnym wyniku Wigier Suwałki, które mają jedną z najlepszych linii obrony w lidze, nie pozostało nic innego spokojnie wyczekiwać na dalsze losy tego spotkania. W 61 minucie dwukrotnie strzały Mateusza Reczulskiego zablokował Paweł Gierach, a po strzale głową Mateusza Zająca piłka przeleciała wysoko nad bramką. Z biegiem czasu Hutnik był drużyną dominującą, ale bez argumentów w ataku. Przeciągnięte dośrodkowania i prostopadłe piłki bez adresata z łatwością padały łupem Hieronima Zocha.

Szkoleniowiec suwalczan na doliczony czas gry posłał na murawę Filipa Kozłowskiego, Bartosza Gużewskiego, Christiana Suskiego i Jakuba Świątka. W szeregi Biało-Niebieskich szybko wdało się rozprężenie i brak koncentracji do ostatniego gwizdka poskutkował utratą bramki. W 94 minucie na mocne uderzenie z okolic 25 metrów pokusił się Miłosz Drąg i piłka odbijając się od murawy, nabrała jeszcze większej prędkości i wpadła do siatki. Na nasze szczęście było to trafienie honorowe i arbiter z Opola zakończył to spotkanie.

Wywalczone 3 punkty umocniły ekipę Wigier na pozycji wicelidera tabeli. Swoje spotkanie wygrał także lider – Górnik Polkowice, który pokonał ostatnią w tabeli Garbarnię Kraków 2:1.

W najbliższej kolejce, w niedzielę 22 listopada o godzinie 15:00 piłkarze Wigier zmierzą się z trzecim w tabeli GKS-em Katowice, który w sobotę na własnym boisku pokonał drużynę KKSu Kalisz aż 4:1, a w tę środę rozegra zaległe spotkanie ze Śląskiem II Wrocław.

Na stadionie miejskim w Suwałkach zapowiada się hit kolejki, a my już teraz zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki 1 : 2 (0:1)

Gole: 0:1 - Łukasz Bogusławski 41, 0:2 - Patryk Czułowski 55 (z karnego), 1:2 - Miłosz Drąg 90+4

Żółte kartki: Abdallah Hafez, szymon Hajduk - Paweł Gierach, Adrian Piekarski

Hutnik: Dawid Smug - Sebastian Olszewski, Łukasz Kędziora, Mateusz Zając, Mateusz Reczulski (73. Przemysław Antoniak) - Mateusz Ozimek (73. Kacper Jodłowski), Patryk Kieliś (73. Szymon Hajduk), Miłosz Drąg, Krzysztof Świątek, Dawid Linca - Abdallah Hafez (73. Kamil Sobala).

Wigry: Hieronim Zoch - Grzegorz Aftyka (90. Christian Suski), Josip Šoljić, Adrian Piekarski, Martin Dobrotka, Daniel Liszka - Denis Gojko, Patryk Czułowski (90. Filip Kozłowski), Łukasz Bogusławski (78. Adrian Karankiewicz), Paweł Gierach (89. Jakub Świątek) - Cezary Sauczek (90. Bartosz Gużewski).

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)

Pozostałe wyniki 13. kolejki:

Sobota, 14.11.

Stal Rzeszów - Bytovia Bytów 3 : 3 (2:2)

Gole: Rafał Maciejewski 5, Jarosław Fojut 45, Mariusz Sławek 67 - Paweł Zawistowski 23 (k), 33, Piotr Giel 83

Żółte kartki: Marcel Kotwica, Dominik Marczuk x 2, Piotr Głowacki, Dominik Sadzawicki, Grzegorz Goncerz - Paweł Zawistowski, Deleu.

Czerwona kartka (za drugą żółtą): Dominik Marczuk (Stal, 59. min.)

GKS Katowice - KKS 1925 Kalisz 4 : 1 (1:1)

Gole: Michał Gałecki 35, Adrian Błąd 52, Krystian Sanocki 56, Arkadiusz Woźniak 72 - Mateusz Majewski 20

Żółte kartki: Tomasz Hołota, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński (KKS 1925)

Pogoń Siedlce - Skra Częstochowa 1 : 2 (0:1)

Gole: Piotr Pierzchała 84 - Mariusz Holik 30, Kamil Wojtyra 87

Żółte kartki: Bartosz Brodziński, Wiktor Preuss - Piotr Nocoń, Kamil Wojtyra

Lech II Poznań - Śląsk II Wrocław 2 : 1 (0:0)

Gole: Ołeksandr Jacenko 57, Tymoteusz Klupś 70 - Marcin Szpakowski 50

Żółte kartki: Krystian Palacz, Ołeksandr Jacenko, Karol Smajdor – Patryk Caliński, Marcin Szpakowski, Bartosz Boruń

Górnik Polkowice - Garbarnia Kraków 2 : 1 (2:0)

Gole: Mariusz Piątkowski 7 i 39 – Jakub Kowalski 90+1 ( z karnego)

Żółte kartki: Rafał Karmelita, Michał Danilczyk (Górnik)

Olimpia Grudziądz - Błękitni Stargard 2 : 2 (2:0)
Gole:
Krystian Kujawa (samobójczy) 10, Michał Graczyk 37 – Damian Niedojad 69, Jakub Ostrowski 90

Żółta kartka: Mateusz Bochnak (Błękitni)

Sokół Ostróda - Motor Lublin 1 : 0 (0:0)

Gol: Krzysztof Wicki 52

Żółte kartki: Wojciech Mazurowski, Łukasz Święty, Paweł Bruzy, Adam Dobosz, Michał Zimmer, Karol Żwir – Sławomir Duda, Marcin Michota x 2

Czerwona kartka (za drugą żółtą): Marcin Michota (Motor, 68 min.)

Niedziela, 15.11.

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 1 : 1 (1:0)

Gole: Maciej Machalski 23 (k) - Janusz Surdykowski 60 (k)

Żółte kartki: Jakub Górski x 2, Dariusz Zjawiński – Sebastian Kamiński, Janusz Surdykowski.
Czerwona kartka (za dwie żółte): Jakub Górski (Znicz, 59 min.)

14:22

Pogoń została ukarana odjęciem trzech punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.

8 goli – Kamil Adamek (Wigry) Suwałki),

7 goli Piotr Giel (Bytovia Bytów), Hubert Sobol (Lech II Poznań), Marcin Urynowicz (GKS Katowice), Dawid Wolny (Sokół Ostróda),

6 goli Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Adrian Błąd (GKS Katowice), Bartosz Brodziński (Pogoń Siedlce), Janusz Surdykowski (Olimpia Elbląg),

5 goli Piotr Janczukowicz (Olimpia Grudziądz), Krzysztof Świątek (Hutnik Kraków)