23.07.2016

I r. PP. Świt NDMaz. – Wigry 0:1 i awans Wigier

I runda Pucharu Polski:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Wigry Suwałki 0:1 (0:1) i Wigry w 1/16 Pucharu Polski. Losowanie - 25 lipca 2016, 13:00 - PGE Narodowy, zagra 16 zwycięzców I rundy i 16 drużyn z ekstraklasy z sezonu 2015/16.

W 44. minucie Wigry przeprowadziły składną akcję, Damian Kądzior zagrał w uliczkę do Kamila Adamka, a ten minął bramkarza i wpakowł piłkę do pustej bramki. W sumie zasłużone prowadzenie Wigier, ale mecz przeciętny.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmian. W 55 min. zmiana w zespole Świtu, za Maciejewskiego wszedł Kozłowski, w 60. żółtą kartką ukarany Gąska.

Już 78 min., a na boisku sytuację kontrolują Wigry, poza tym zmiany i kartki.

Świt - Wigry 0 : 1 (0:1)

Gol: Kamil Adamek 44.

W 14. min. Damian Kądzior (Wigry) nie wykorzystał karnego, strzał suwalczanina obronił Mateusz Prus.

Żółtaekartki: Krzysztof Napora - Damian Gąska, Vaclav Cverna, Frank Adu Kwame

Składy drużyn:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki: 25. Mateusz Prus - 9. Krzysztof Napora, 2. Radosław Kamiński, 8. Sebastian Olczak, 13. Konrad Karaszewski, 20. Patryk Szczepański (68. 24. Bartłomiej Stryjek), 14. Rafał Maciejewski (55. 11. Marcin Kozłowski), 6. Karol Drwęcki, 21. Krystian Pomorski, 18. Adam Radwański, 4. Konrad Perzyna (76. 23. Piotr Cichocki)

Rezerwowi: 1. Konstanty Antoniuk - 5. Przemysław Przysowa, 7. Mateusz Bramowicz, 23. Piotr Cichocki

Wigry:  30. Hieronim Zoch – 5. Vaclav Cverna, 15. Frank Adu Kwame, 19. Maciej Wichtowski, 23. Jakub Bartkowski, 8. Rafał Augustyniak, 9. Miłosz Kozak (70. 17. Łukasz Wroński), 11. Damian Kądzior, 25. Damian Gąska (78. 18. Janusz Bucholc), 23. Kamil Zapolnik, 28. Kamil Adamek (70. 10. Mateusz Radecki)

Rezerwowi: 1.Karol Salik - 4. Adrian Karankiewicz, 33. Tomasz Jarzębowski,

Sędziują: Zbigniew Dobrynin - Maciej Majewski, Michał Gajda (asystenci) - Sylwester Rasmus (sędzia techniczny, wszyscy Łódź)