21.06.2023

Igloopol Dębica - Wigry Suwałki 2:1. Porażka po dwóch rzutach karnych na początek baraży o CLJ

W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 mistrz Podkarpacia, Igloopol Dębica minimalnie wygrał z juniorami młodszymi Wigier. Rewanż w niedzielę o 16:00 na stadionie przy ul. Zarzecze w Suwałkach.

Wtorkowe spotkanie z uczniami szkół Mistrzostwa Sportowego Akademii Igloopol Dębica młodzi suwalczanie rozpoczęli bardzo dobrze. W 12 minucie, po wznowieniu gry od własnej bramki i przebitce przy prawej linii bocznej, prostopadłe podanie otrzymał wbiegający w pole karne Jacob Suprun i mocnym strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi gospodarzy.

Podopieczni trenerów Tomasz Chmielewskiego i Dariusza Szmajdy utrzymali prowadzenie do przerwy i jeszcze przez prawie kwadrans drugiej połowy. Gracze Igloopolu zaatakowali, w dwóch kolejnych akcjach sędzia dopatrzył się fauli naszych obrońców. Najpierw podyktował rzut karny po ataku bark w bark, następnie po dryblingu i teatralnym upadku jednego z miejscowych, którego miał zahaczyć suwalski defensor. Obie „11” bardzo pewnie wykorzystał kapitan Igloopolu Patryk Cyganowski, który dwukrotnie zmylił Michała Dębskiego.

Obie drużyny walczą o historyczny awans do CLJ. W niedzielę, 25 czerwca o godz. 16:00 na Zarzeczu  Biało-Niebiescy są w stanie udowodnić swoją wyższość. Liczą na głośny doping kibiców.

Igoopol Dębica – Wigry Suwałki (juniorzy mlodsi) 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Jacob Suprun 12, 1:1 – Patryk Cyganowski-karny 57, 2:1 – Patryk Cyganowski-karny 60.

Wigry: Michał Dębski – Michal Barszczewski, Jakub Konopko, Krzysztof Gajewski, Gabriel Gdak, Kacper Rejterada, Krystian Bobrowski, Michal Makowski, Adam Minkiewicz, Jacob Suprun, Kacper Babkowski.

Rezerwowi: Adam Stolarski – Bruno Sowulewski, Oleksii Bosenko, Jakub Buracewski, Marcel Jaworowski, Karol Kamiński, Krzysztof Łada.