10.01.2015

Jagiellonia – Wigry 0:1 (0:0)

W Białymstoku odbył się pierwszy w tym roku sparing Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki. Wynik 0:1 (0:0); gol Rafalskis 69. Żółte kartki: Łukasz Tymiński (63) - Kamil Lauryn (9).

Trenerzy dają pograć wszystkim zawodnikom znajdującym się w kadrach klubowych, stąd w każdej połowie drużyny występują w innych skladach.

W 7 min. strzałem głowa piłkę do bramki Wigier skierował Jegor Zubowicz, ale sędzia odwizdał spalonego.  Trzy minuty później, po dośrodkownaiu Karoka Mackieiwcza, Igots Tarasovs trafił piłką w boczną siatkę  bramki Zocha. W 21 min. Po starciu z Pawlikiem boisko opuścił Zapolnik, a jego miejsce zajął Dominik Szyszka. W 25 min. Suwalcznei  nie wykorzystali błdu obrońców Jagiellonii i nie trafili do bramki Rosy. W sumie I połowa niezbyt interesująca, a wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Początek drugiej połowy należał do Wigier. Ale pierwszą groźną sytuację pod bramką Jagiellonii zanotowaliśmy dopiero w 61 min.. Po strzale Wichtowskiego piłka trafiła w obrońcę i zamiast gola był tylko róg dla Wigier. Dwie minuty później po ostrym wejściu Tymińskiego doszło do przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Skończyło się na żółtej kartce dla zawodnika gospodarzy.

W 69 min. padł pierwszy gol w tym meczu i w tym roku dla Wigier. Zdobywa go Maksims Rafalskis kapitalnym strzałem zza linii pola karnego w okienko bramki Karpieszuka. W 72 min.bliski podwyższenia wyniku był Daniel Michałowski, ale po jego strzale z ponad 40 m piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki Jagiellonii. W 86 min. gospodarze bliscy byli doprowadzenia do remisu, ale po strzale Tymińskiego piłka minęła słupek  bramki Wigier. I to było wszystko. Pierwszy sparing i pierwsza wygrana Wigier. Tak trzymać...