09.07.2021

Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki 1:1. Od początku w najsilniejszym składzie

W piątkowe południe Biało-Niebiescy rozegrali swój pierwszy sparing i od razu z bardzo trudnym rywalem – ekstraklasową Jagiellonią Białystok. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Do Kępy trener Dawid Szulczek zabrał 21 piłkarzy. Jest wśród nich 5 zawodników testowanych: młodzieżowcy Kacper Gruszczyński, Jan Flak z rezerw Górnika Zabrze i Mikołaj Randak z Ząbkovii Ząbki, Błażej Radwanek z Garbarni Kraków oraz gracz, którego nazwisko nie jest jeszcze podawane. Kolejnych 10 zawodników, którzy przebywają w Suwałkach na testach, wystąpi w sobotnim dwumeczu z Mamrami Giżycko i Zniczem Biała Piska.

Pierwszą połowę przeciwko silnej Jagielloni suwalski drugoligowiec rozegrał w najsilniejszym zestawieniu. W wyjściowe „11” i kadrze meczowej są wracający po kontuzjach Mateusz Sowiński, Elso Brito i Denis Gojko oraz starający się o przedłużenie kontraktu Robert Bartczak.

Lekkiego urazu nabawił się Hieronim Zoch. Całe spotkanie powinien rozegrać młody bramkarz Wigier Piotr Słowikowski.

Spotkanie można obejrzeć na kanale YouTube Jaga TV

Pierwsze 45 minut nie przyniosły bramek, w przerwie w obu zespolach doszło do kilku zmian i już w 48 minucie Wigry niespodziewanie objęły prowadzenie. Piotr Słowikowski wyłapał dośrodkowaną piłkę i podał do Patryka Czulowskiego. Ten, przez nikogo nie niepokojony, wbiegł na połwę białostockiej drużyny i zagrał na prawo. Denis Gojko zwodem oszukal obrońcę, przełożył piłkę na lewą nogę i ładnym górnym strzałem w w kierunku dalszego słupka nie dał szans bramkarzowi Jagiellonii.

Białostocki zespół wyrównał tuż przed końcem. Z rzutu wolnego z ponad 20 metrów huknął Przemyslaw Mystkowski. Piotr Slowikowski mógł piąstkować, ale próbowal złapać pilłę. Ta odbiła się od niego i Gabor Żukowski z bliska głową wpakował ją do siatki

Jagiellonia Białystok – Wigry Suwałki (0:0) 1:1

Bramki: 0:1 - Denis Gojko 48, 1:1 - Gabor Żukowski 89.

Jagiellonia:  Xavier Dziekoński (62 Błażej Niezgoda) - Tomáš Přikryl (46 Kacper Tabiś), 4. Israel Puerto (84 Gabor Żukowski), Błażej Augustyn (86 Jakub Orpik), Michał Pazdan (46 Bojan Nastić), Bartłomiej Wdowik (46 Godfrey Stephen; 80 Eryk Matus), Martin Pospíšil (80 Karol Struski), Taras Romanczuk (80 Oliwier Wojciechowski), Karol Struski (46 Przemysław Mystkowski), Andrzej Trubeha (46 Krzysztof Toporkiewicz), 11. Jesus Imaz (34 Dani Quintana; 84 Michał Surzyn).

Wigry: Piotr Słowikowski - Michał Ozga (57 Jan Flak), Łukasz Bogusławski, Tomasz Lewandowski (59 Filip Kozłowski), Rafał Grzelak, Elso Brito (46 Kacper Gruszczyński), Mateusz Sowiński, Patryk Mularczyk (46 Denis Gojko),  Robert Bartczak (46 Patryk Czułowski),  Kacper Wełniak (46 zawodnik testowany; 84 Jakub Świątek),  Michał Żebrakowski (46 Błażej Radwanek).