12.02.2022

Jagiellonia II Białystok – Wigry Suwałki 1:1. To był maraton

Na dwie godziny gry, 4 x 30 minut, umówili się trenerzy rezerw Jagiellonii, Adrian Siemieniec i Wigier, Grzegorz Mokry. Dobrze zrobili, bo bramki padły w „dogrywce”.

W Wigrach zabrakło narzekających na urazy Michała Żebrakowskiego, Rudinilsona, Kacpra Michalskiego, Eryka Matusa, Dawida Krzyżańskiego i kontuzjowanego rezerwowego bramkarza Piotra Słowikowskiego. Dlatego jedynym, który w Białymstoku spędził na boisku bite dwie godziny był Hieronim Zoch.

- Rozegrany w dobrych warunkach, na boisku pod balonem sparing okazał się wartościowy zarówno pod względem fizycznym, jak i taktyczno-technicznym - ocenia Grzegorz Mokry. - Sześciu zawodnikóow zagrało po 90 minut, a młodzi zawodnicy z Białegostoku stawiali nam duży opór, grali bardzoambitnie, agresywnie, stosowali wysoki pressing.

Gola dla suwalskiego drugoligowca w 112 minucie zdobył Patryk Mularczyk, który wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Babiarza i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Grające w III lidze rezerwy Jagiellonii zdołały wyrównać w samej końcówce po stalym fragmencie. Po wrzutce z rzutu wolnego Hieronim Zoch obronił pierwszy strzał, a przy dobitce był już bezradny. Trochę szkoda, bo po wygranych z Suduvą Mariampol, Żalgirisem Wilno i FK Poniewież, Bialo-Niebeiscy sięgnęliby po czwarte z rzędu sparingowe zwycięstwo.

Ostatni mecz kontrolny Wigry rozegrają w niedzielę, 20 lutego na wyjeździe z Legią II Warszawa i ma być to dla nich pierwsze spotkanie w tym roku na naturalnej murawie.

- Już cieszymy się na ten mecz, który zamknie okres przygotowań - mowi Grzegorz Mokry. - Przed nami ostatni tydzień pracy, a po sparingu z rezerwami Legii będzie nas czekał nas mikrocykl przed ligowym meczem z Sokołem w Ostródzie. Cały czas trwa rywalizacja o miejsca w podstawowym składzie.

Jagiellonia II Białystok -  Wigry Suwałki 1:1 (0:0, 0:0)

Bramki: 0:1 Patryk Mularczyk 112, 1:1 – 118.

Jagiellonia II:  Sławomir Abramowicz (61 Xavier Dziekoński) - Szymon Pankiewicz (31 Mikołaj Wasilewski, 61 Jakub Jarmołowicz), Jan Majsterek (31 Jakub Płoszkiewicz; 61 Bartosz Bernatowicz), Bartosz Dyszy (61 Jan Majsterek, 91 Jakub Płoszkiewicz), Patryk Czerech (61 Miłosz Skowronek), Kamil Huczko (61 Szymon Pankiewicz, 104 Kamil Huczko),  Bartosz Wiktoruk (61 Aleksander Stawiarz), Michał Mościcki (61 Mateusz Cichocki), Bartosz Bayer (61 Szymon Żabiuk), Michał Surzyn (61 Maciej Twarowski; 91 Radosław Zyśk),Maciej Twarowski (31 Radosław Zyśk; 61 Michał Samborski).

Wigry: Hieronim Zoch – Bojan Gvozdenović, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski (60 Filip Kozłowski), Michał Ozga (60 Łukasz Kubrak), Mikołaj Łabojko (60 Bartłomiej Babiarz), Patryk Mularczyk (60 Werick Caetano), Elso Brito, Mateusz Sowiński (60 Bartosz Prętnik), Mariusz Rybicki (60 Denis Gojko), Mateusz Lewandowski (Kosei Iwao).

Wigry 90-120 minuta: Hieronim Zoch - Michał Ozga, Łukasz Bogusławski, Jakub Kunicki, Bartlomeij Babiarz, Bartosz Prętnik, Patryk Mularczyk, Werick Caetano, Łukasz Kubrak, Denis Gojko, Kosei Iwao.