31.01.2024

Jagiellonia II Białystok – Wigry Suwałki 3:2. Sprawdzili się z trzecioligowcem

W swoim drugim sparingu, rozegranym w środowy wieczór w hali pneumatycznej w Białymstoku suwalski czwartoligowiec okazał się nieznacznie słabszy od występujących w III lidze rezerw Jagiellonii.

Do przerwy, kiedy Wigry występowały w składzie złożonym z bardziej doświadczonych zawodników, utrzymywał się remis 2:2. Już w 7 minucie bramkarz gospodarzy trafił w naciskającego go Hiszpana Jovino, testowanego w Suwałkach, odbitą piłkę do siatki skierował Maciej Makuszewski i było 1:0 dla Wigier.

Powadzona przez Tomasza Kulhawika młoda drużyna Jagiellonii wyrównała, a po półgodzinie wyszła na prowadzenie. Nie cieszyla się nim długo, bo ładnym strzałem z 18 metrów bramkę na 2:2 strzelił Krzysztof Cudowski.

- Częściej przy piłce byli trzecioligowcy, ale mecz był wyrównany, szybki, obfitował w walkę  – opowiada Zbigniew Kowalewski, kierownik i były piłkarz Wigier.  – Chcieliśmy się sprawdzić na tle przeciwnika grającego w lidze, do której zamierzamy wkrótce awansować i był to bardzo pożyteczny mecz kontrolny.

Jagiellonia II Białystok zwycięska bramkę zdobyła tuż po przerwie, po rzucie rożnym. W końcówce gospodarze zdominowali suwalską drużynę, w której po zmianach występowało już kilku juniorów. Młodzi Biało-Niebiescy nie dopuścili jednak do straty gola.

W Wigrach brakowało Eduarda Serbuła, który pożegnał się już z suwalskim klubem, chorego Kamila Zalewskiego, narzekającego na uraz Łukasza Trąbki i odpoczywającego bramkarza Jakuba Kanclerza. Zagrało trzech testowanych zawodników, wśród nich wspomniany już 19-letni ofensywny pomocnik Jovino, który w minioną sobotę zdobył dwa gole w wygranym 12:1 sparingu z Romintą Gołdap. Z występów w juniorskich drużynach Motoru Lublin wrócił niespełna 17-letni Jakub Guzewicz, wychowanek Wigier.

Trzeci w tym roku mecz kontrolny podopieczni Pawła Cimochowskiego rozegrają w najbliższą sobotę w południe w piłkarskiej hali w Mariampolu z Suduvą.

Jagiellonia II Białystok – Wigry Suwałki 3:2 (2:2)

Bramki: 0:1 – Maciej Makuszewski 7, 1:1 – 22 minuta, 2:1 – 31, 2:2 – Krzysztof Cudowski 38, 3:2 – 47 minuta.

Wigry: Maciej Aleksandrowicz (46 Michał Dębski) -  Filip Kozłowski (65 Bruno Sowulewski), Jakub Płoszkiewicz (65 Pavlo Berezyanskyi), Pavlo Berezyanskyi (46 zawodnik testowany), Radosław Gulbierz (65 Jacob Suprun), Oskar Osipiuk (46 Kacper Rejterada), Bartosz Gużewski (65 Oskar Osipiuk), Maciej Makuszewski (65 Jakub Guzewicz), Jovino – testowany (46 Paweł Omilianowicz), zawodnik testowany (65 Beniamin Przełomski), Krzysztof Cudowski (65 Jovino).