15.11.2014

Kaczmarek kontra Kaczmarek, czyli Wisła Płock - Wigry 1:1 [mówią trenerzy, tabela]

W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek I ligi sezonu 2014/2015 prowadzone przez Zbigniewa Kaczmarka suwalskie Wigry, po dobrym meczu, zasłużenie zremisowały na wyjeździe z Wisłą Płock 1:1, której trenerem jest ... Kaczmarek ale Marcin.

Oto jak mecz opisuje oficjalny portal Wisły Płock:

Celem Nafciarzy było podtrzymanie dobrej passy po sześciu meczach bez porażki i sztuka ta im się udała. Tym samym zespół z Płocka już od siedmiu spotkań nie doznał goryczy porażki.

Od pierwszych minut to goście rzucili się do ataku i przez długi czas dłużej utrzymywali się przy piłce. Wisła natomiast skupiła się na obronie i grze z kontry. Po kilku groźnych akcjach Wigier do głosu doszli Nafciarze, którzy w końcowych minutach pierwszej połowy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. W pierwszych 45 minutach publiczność zgromadzona na Stadionie im. Kazimierza Górskiego bramek nie zobaczyła, a oba zespoły udały się do szatni przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie Wisła nadal starała się zdobyć zwycięskiego gola, jednak dobrze zaprezentował się dziś zespół z Suwałk, któremu nie można odmówić ambicji i walki na przestrzeni całego spotkania. W 58. minucie padł gol dla przyjezdnych. Po nieporozumieniu w naszych szeregach obronnych Seweryna Kiełpina pokonał Karol Mackiewicz. Od tego momentu Wisła rzuciła się do ataku. Nasi zawodnicy co chwilę gościli w polu karnym przeciwnika, dążąc do zdobycia wyrównującego gola. Nieco ożywienia w grze przyniosło wprowadzenie na plac gry Piotra Wlazło i Mikołaja Lebedyńskiego. W 78. minucie padło wyrównujące trafienie dla Nafciarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Wlazło, który płaskim strzałem pokonał Karola Salika. Wisła do ostatnich sekund starała się zdobyć jeszcze jednego gola, jednak ambitni goście dobrze radzili sobie w defensywie i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Wisła Płock - Wigry Suwałki 1:1
0:1 Karol Mackiewicz (58.)
1:1 Piotr Wlazło (78.)
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 23. Paweł Magdoń, 16. Fabian Hiszpański - 7. Krzysztof Janus, 3. Maciej Kostrzewa (65, 18. Piotr Wlazło), 4. Jacek Góralski, 41. Dimitar Iliev (86, 9. Marcin Krzywicki), 2. Patryk Stępiński - 10. Piotr Ruszkul (64, 11. Mikołaj Lebedyński).
Wigry: 1. Karol Salik - 23. Jakub Bartkowski, 33. Tomasz Jarzębowski, 19. Maciej Wichtowski, 22. Bartosz Widejko - 11. Karol Mackiewicz, 16. Maksims Rafaļskis, 31. Michał Kopczyński, 14. Bartosz Biel (88, 27. Mateusz Żebrowski), 3. Artur Bogusz - 20. Marcin Tarnowski (76, 17. Kamil Lauryn).
żółte kartki: Sielewski, Iliev - Rafaļskis, Widejko, Bogusz, Mackiewicz.
sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)
widzów: 1000

A tak mecz ocenili obaj trenerzy:

Marcin Kaczmarek, trener Wisły:
Dziękuję Zbyszkowi za to spotkanie i gratuluję postawy jego drużynie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że ten przeciwnik jest zespołem solidnym, dobrze zorganizowanym, traci bardzo mało goli i to potwierdziło się. Jest taka stara piłkarska prawda, że jak nie możesz meczu wygrać, to go zremisuj. I my zremisowaliśmy. Oczywiście apatyty są większe, oczekuje się od nas zwycięstw, ale ja te nastroje tonuję. Dla mnie ten wynik nie jest jakąś wielką niespodzianką, sensacją. Wiem jaka jest ta liga, a jeżeli trafia się na przeciwnika tak dobrze dysponowanego, to ten mecz tak wyglądał. Nie mogę powiedzieć, że cieszę się z tego remisu, ale dopisujemy sobie kolejne oczko. Pozostały nam jeszcze dwie kolejki i Zbyszkowi życzę powodzenia.

Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier
Gdyby przed meczem ktoś dał nam ten remis bylibyśmy szczęśliwi, no może raczej zadowoleni. Mieliśmy jednak szansę wygrać to spotkanie. Udało się nam przeciwstawić Wiśle, strzelić gola dającego prowadzenie. Po tej bramce za głęboko się cofnęliśmy i Wisła stwarzała bramkowe sytuacje po stałych fragmentach. Po jednym z rogów zrobiliśmy błąd i straciliśmy gola. Chciałbym pogratulować chłopcom, że pokazali się z dobrej strony, zagrali z zębem, zaangażowaniem. Wywozimy z Płocka cenny punkt, z którego się cieszymy.

Gol: Arkadiusz Aleksander 39 i 60, Maciej Rogalski 89
W 65 min. Nowak (Widzew) nie wykorzystał karnego – strzał i dobitkę obronił bramkarz Olimpii
Czerwona kartaa (za 2 żółte): Bartłomiej Kasprzak 79 (Widzew)
Wisła Płock - Wigry Suwałki  1:1
Gole:  Piotr Wlazło 78 - Karol Mackiewicz 58
Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 1:2
Gole: Fabian Fałowski 57 - Wołodymyr Kowal 1, 42
Miedź Legnica - Chrobry Głogów  1:1