22.07.2014

Kanadyjczyk polskiego pochodzenia trenuje w Wigrach

Jest Kanadyjczykiem polskiego pochodzenia. Nazywa się Dominic Szyszka. Ma 19 lat, grał w drużynach uniwersyteckich na pozycji 9 lub 10 czyli za napastnikiem. W zimowej przerwie był na testach w Arce Gdynia, a od niedzieli trenuje z drużyną beniaminka I ligi Wigrami Suwałki.

- Pierwsze wrażenie pozytywne – o piłkarzu zza oceanu mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. – Dobre warunki fizyczne, niezłe wyszkolenie techniczne, bardzo dobre przygotowanie szybkościowe. Zobaczymy jak będzie spisywał się na kolejnych zajęciach. Niestety, nie mówi po ... francusku – śmieje się szkoleniowiec, który po francusku mówi  bardzo dobrze .
 
Do trenujących dołączyli już zawodnicy, którzy leczyli kontuzje, a to oznacza, że na niespełna dwa tygodnie przed inauguracją rozgrywek I ligi trenerzy Wigier mają wreszcie do dyspozycji wszystkich zawodników z szerokiej kadry.

- Mam nadzieję, że w sobotę, w meczu Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa, zagra już Tomasz Jarzębowski – o planach mówi Z. Kaczmarek. – Na niektórych pozycjach trwa jeszcze rywalizacja o miejsce w podstawowej jedenastce, a powrót piłkarzy po urazach tylko ją zaostrzy. Ważne jest, że ta rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie odbywa się w sportowej, koleżeńskiej atmosferze. Mamy kolektyw, mamy drużynę nie tylko na boisku, ale i poza nim.  Czas pracuje dla nas – podsumowuje trener.

Jutrzejszy przedpołudniowy trening poprzedzi godzinna analiza meczu w Zielonej Górze i prezentacja gry najbliższego rywala czyli Rakowa. Po nim zaplanowana została wewnętrzna gra, już pod kątem sobotniego meczu w Częstochowie.    


PS.

Polski Związek Piłki Nożnej nie zatwierdził umowy Floty Świnoujście ze Stalą Rzeszów dotyczącej przeniesienia licencji na grę w I lidze - podaje portal 90minut.pl.
- W tej sytuacji Flota nadal chce występować w I lidze. Ponownie zaprosimy do klubu pana Andrzeja Kuchara, który był zainteresowany sponsorowaniem Floty. Zwrócimy się także do rady miasta o ponowne rozpatrzenie naszego wniosku o dotację - mówi prezes Floty Edward Rozwałka.  

Flota to potencjalny rywal Wigier w I rundzie Pucharu Polski. Żeby w niej zagrać suwalczanie muszą w sobotę pokonać II-ligowy Raków Częstochowa i to na jego boisku.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie