06.09.2014

Katowice - Wigry 0:1. Drugie zwycięstwo [wyniki i tabela I ligi]

Biało-niebiescy odnieśli pierwsze wyjazdowe, a drugie w I lidze, zwycięstwo pokonując w Katowicach miejscową GieKSę 1:0. Gola na wagę trzech punktów, po podaniu Mateusza Żebrowskiego, w 60 min. zdobył Kamil Adamek. Udany debiut w Wigrach zaliczył Łotysz Maksims Rafalskis.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka nie przestraszyli się rywala i od pierwszych minut odważnie atakowali bramkę gospodarzy. Pierwszą dobrą okazję suwalczanie mieli już w trzeciej minucie. Rafalskis przerzucił piłkę przed pole karne do Adamka, z bramki wyszedł golkiper gospodarzy, odbił futbolówkę głową, przejął ją Radzio, ale trafił prosto w bramkarza. Kolejną okazję napastnik biało-niebieskich miał już chwilę później. Wyszedł sam na sam z Buckiem, ale znów uderzył w niego.  W 16 minucie odpowiedzieli gospodarze. Bętkowski zagrał do Nawrota, ten minął bramkarza w polu karnym, lecz piłka zahaczyła o ręce Salika i piłkarz GieKSy nie zdołał oddać strzału. Minęły trzy minuty i kolejną dobrą sytuację zmarnował Radzio. Z wolnego dośrodkował Mackiewicz, a jego strzał głową o centymetry minął bramkę gospodarzy.

Suwalczanie na zasłużone prowadzenie wyszli w 60 minucie. Świetne prostopadłe podanie do Adamka posłał Mateusz Żebrowski, a napastnik Wigier minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.
Kolejne starcie Adamka z Buckiem miało miejsce 7 minut później, ale tym razem golkiper GieKSy nieprzepisowo zatrzymał piłkarza biało-niebieskich i obejrzał czerwony kartonik. Pomimo iż podopieczni Zbigniewa Kaczmarka grali z przewagą jednego zawodnika, to końcówka była dosyć nerwowa. Biało-niebiescy dowieźli jednak korzystny rezultat i odnieśli swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w I lidze.

Trenerzy o meczu:
Zbigniew Kaczmarek (Wigry):
- Zagraliśmy tak, jak sobie założyliśmy, agresywnie, szukaliśmy kontr. Chłopcy zrealizowali dzisiaj założenia w stu procentach. Oczywiście nie uniknęliśmy błędów, bo GKS też miał swoją sytuację, gdzie zawodnik wyszedł sam na sam i różnie się to mogło potoczyć. Ale po strzeleniu bramki mieliśmy kontrolę nad wydarzeniami i utrzymaliśmy wynik do końca. Mimo że GKS grał w osłabieniu, to był groźny do końca. Było to dobre, emocjonujące spotkanie, obfitujące w wiele sytuacji. Chciałbym podziękować chłopakom, że po dwóch porażkach, chłopcy się podnieśli i wygrali na trudnym terenie.
Kazimierz Moskal (GKS Katowice)
- To, co naprawdę myślę o tym spotkaniu, nie nadaje się do druku. Myślę, że zagraliśmy skandalicznie. Jakiekolwiek słowa tłumaczenia nie mają żadnego sensu. Jeśli ten mecz był dobry, to tylko i wyłącznie w wykonaniu zespołu gości. Wigry wygrały zasłużenie, bez dwóch zdań. To, że wygrały tylko 1:0 to, przy naszej skandalicznej postawie, mieliśmy dużo szczęścia. Porażkę musimy wszyscy przyjąć na klatę.

GKS Katowice 0:1 (0:0) Wigry Suwałki
Bramka: 60' Adamek
GKS: Bucek - Pietrzak, Kamiński, Jurkowski, Pielorz - Bodziony, Cholerzyński (70' Dobroliński), Nawrot, Bętkowski (60' Kujawa), Ceglarz (46' Januszkiewicz), Goncerz.
Wigry: Salik - Bogusz, Karankiewicz, Bartkowski, Jarzębowski, Kopczyński, Rafalskis (90' Michałowski), Żebrowski, Mackiewicz, Radzio (56' Sernas), Adamek (69' Lauryn).
Żółte kartki: Kamiński - Karankiewicz, Bogusz, Jarzębowski.
Czerwona kartka: 67' Bucek.
Widzów: 2722.

Wyniki i zestaw par 7. kolejki
sobota 6.09.
Arka Gdynia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:4
Gole: Aleksander Jagiełło 19, Antonio Calderón 76 (k) - Mateusz Kupczak 27, Emil Drozdowicz 64, 87, Adrian Paluchowski 85
Widzew Łódź - Miedź Legnica 0:0
Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów 3:2
Gole: Bartosz Jaroch 8, Adam Cieśliński 73 (k), Arkadiusz Aleksander 80 (k) - Janusz Surdykowski 28 (k), Daniel Mąka 58
W I połowie sędzia nie uznał trzech goli strzelonych przez Bytovię, a w II – jeszcze jednego (przy stanie 3:2)
GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:1
Gole: Mariusz Zganiacz 42 - Dawid Kort 73
Czerwona kartka (za 2 żółte): Sławomir Cienciała (90+, Flota)
Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce 1:0
Gol: Karol Danielak 22
GKS Katowice - Wigry Suwałki 0:1
Gol: Kamil Adamek 60
Czerwona kartka: Antonin Bucek (60, GKS)