24.03.2023

Krypnianka Krypno – Wigry Suwałki 1:1. Strata punktów z niżej notowanym rywalem

Piłkarze suwalskich Wigier w drugim wyjazdowym meczu rundy wiosennej podlaskiej IV Ligi zremisowali w Krypnie 1:1. Wyrównującą bramkę dla Wigier strzałem głową zdobył Krzysztof Cudowski, natomiast dla ekipy z Krypna, suwalczanin i wychowanek juniorskiej drużyny Wigier - Patryk Ołów.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy już w pierwszych minutach mogli wyjść na prowadzenie. Na szczęście najpierw świetnie w bramce spisał się Piotr Słowikowski, a później piłkę z linii bramkowej wybili suwalscy defensorzy. Później, gdy spotkanie się nieco wyrównało gospodarze wyszli na prowadzenie. Około 20 minuty gry, pięknym strzałem z narożnika pola karnego popisał się sprowadzony do Krypna zimą ze Znicza Biała - Piska napastnik i suwalczanin Patryk Ołów, który swoją karierę rozpoczynał najpierw w drużynie juniorów Wigier, a w sezonie 2018/2019 rezerw suwalskiego zespołu.

Na odpowiedź Wigier nie trzeba było długo czekać. Po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu w okolice 5. metra do strzału głową doszedł Krzysztof Cudowski i umieścił piłkę w bramce Krypnianki.

W 37 minucie pachniało drugim trafieniem suwalczan, jednak po ładnym uderzeniu z linii 16. metra, świetnie interweniował w bramce Kamil Dobrzeńko. W odpowiedzi gospodarzy płaski strzał w Piotra Słowikowskiego oddał Mateusz Butkiewicz, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

W drugiej odsłonie więcej z gry miały Wigry. Biało - Niebiescy zmusili rywali to gry w defensywie próbując stworzyć sobie dogodne sytuacje do zmiany wyniku spotkania. Niestety było ich jak na lekarstwo i większość strzałów była niecelna, a linią obrony gospodarzy świetnie zarządzał grający całe spotkanie Adrian Karankiewicz, były długoletni zawodnik Wigier.

Najdogodniejszą okazję w drugiej połowie miał Dawid Kalinowski w 63 minucie, ale piłkę po jego strzale sparował nad poprzeczkę golkiper gospodarzy.

Mimo wprowadzenia na plac wracającego po kontuzji Marcina Fiedorowicza i Pawła Omilianowicza, wynik nie uległ zmianie i Wigry muszą zadowolić się tylko jednym punktem. Szkoda, bo po dwóch pewnych zwycięstwach 3:0 wydawało się, że z niżej notowanym rywalem podopieczni Kamila Lauryna utrzymają zwycięską passę.

Teraz pozostaje trzymać kciuki za potknięcia innych drużyn walczących o awans.