05.11.2023

KS Michałowo - Wigry Suwałki 0:4. Niemrawy początek, zabójcza końcówka [opinie, wyniki, tabela]

W 16. kolejce podlaskiej IV ligi piłkarze suwalskich Wigier odnieśli 8. wyjazdowe zwycięstwo z rzędu i 13. w rundzie jesiennej.

W niedzielne popołudnie podopieczni Pawla Cimochowskiego pokonali 4:0 KS Michałowo, na listę strzelców wpisali się Bartosz Gużewski, Krzysztof Cudowski i dwukrotnie Kamil Zalewski. Pomimo kompletu punktów, Biało - Niebiescy wciąż zajmują pozycję wicelidera tabeli ze stratą jednego punktu do KS Wasilków, który także na wyjeździe pokonał Hetman Tykocin 3:1 i ma jeden zaległy mecz do rozegrania.

Trener suwalskich Wigier Paweł Cimochowski na ostatni wyjazdowy mecz w rundzie jesiennej mógł skorzystać z wracających do pełnej dyspozycji Macieja Makuszewskiego, Marcina Fiedorowicza i Radosława Gulbierza, który od pierwszej minuty zastąpił na skrzydle Łukasza Trąbkę. Suwalczanie zgodnie z oczekiwaniami już od samego początku spotkania narzucili na rywali swój styl gry zmuszając gospodarzy do gry w niskiej obronie. Mocno defensywne ustawienie gospodarzy utrudniało suwalczanom tworzenie dogodnych sytuacji strzeleckich. Z niewygodnych pozycji strzeleckich bliscy szczęścia kilkukrotnie byli Kamil Zalewski i Maciej Makuszewski, ale piłka nie znalazła drogi do bramki rywali.

Po raz pierwszy piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy po pół godzinie gry, kiedy to z ostrego kąta piłkę skierował do bramki Radosław Gulbierz. Arbiter tego gola nie uznał, wcześniej na pozycji spalonej złapany został asystujący w tej sytuacji Kamil Zalewski. Gracze z Michałowa w pierwszych 45 minutach stworzyli sobie jedną dobrą okazję do otworzenia wyniku spotkania, ale po strzale Piotra Skiepko pewnie w bramce interweniował Maciej Aleksandrowicz - który po raz pierwszy zachował czyste konto.

- Do przerwy było 0:0, stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale nic nie wpadało do bramki. Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zmobilizowani i udało nam się wygrać. Byliśmy bardziej konkretni w ataku - oceniał na gorąco bramkarz Wigier Maciej Aleksandrowicz.

Od 53 minuty plan zwycięstwa Wigier znacznie ułatwiła czerwona kartka dla Pawła Zabrockiego, który faulował na 17 metrze wychodzącego sam na sam z bramkarzem Kamila Zalewskiego. Biało - Niebiescy szybko wykorzystali przerzedzone szyki gospodarzy i w 59 minucie padła pierwsza bramka. Techniczną wrzutkę w pole karne Macieja Makuszewskiego strzałem głową wykorzystał Bartosz Gużewski, otwierając worek z golami.

W końcowych minutach spotkania Biało - Niebiescy podwyższyli wynik za sprawą dubletu Kamila Zalewskiego, a w doliczonym czasie gry czwartego gola zdobył Krzysztof Cudowski. To był ostatni wyjazdowy mecz Wigier Suwałki w tym roku, na szczęście pewnie wygrany 4:0.

Za tydzień Biało - Niebiescy zakończą zmagania rundy jesiennej przed własną publicznością. W zaplanowanym na piątek, 10 listopada o godzinie 18:00 meczu podejmą Spartę 1951 Szepietowo.

Lider z Wasilkowa już w srodę, 8 listopada o 19:00 rozegra zaległy mecz w Czyżewie, a rundę zakończy w sobotę, 11 listopada o 14.00 spotkaniem z Warmią Grajewo.

KS Michałowo - Wigry Suwałki 0 : 4 (0:0)

Bramki dla Wigier: Kamil Zalewski - 2, Bartosz Gużewski, Krzysztof Cudowski

Wigry (skład wyjściowy): Maciej Aleksandrowicz - Filip Kozłowski, Jakub Płoszkiewicz, Eduard Serbuł, Radosław Gulbierz, Bartosz Gużewski, Kacper Rejterada, Łukasz Kubrak, Marcin Fiedorowicz, Maciej Makuszewski, Kamil Zalewski.